Krádeží motorek se podaří objasnit kolem dvaceti procent. U závodních strojů je šance minimální - Krimi - Český Metropol

Masarykova nemocnice má babybox nové generace

Babybox nové generace v ústecké Masarykově nemocnici. Foto top

Ústí nad Labem | V Krajské zdravotní, a. s. – Masarykově nemocnici v Ústí nad Labem zástupci nemocnice a ústeckého novorozeneckého oddělení spolu s Ludvíkem Hessem, předsedou zapsaného spolku Babybox pro odložené děti – Statim, dnes spustili do provozu babybox nové generace. Zařízení pro odložená miminka je nově umístěné vedle nemocniční lékárny v budově „L“.

 

Slavnostního okamžiku se zúčastnili také zástupci společnosti ADLER jako jedni z dárců, kteří přispěli na jeho instalaci. Pro nezapomenutelnost mimořádného okamžiku připravila firma ADLER zakladateli babyboxů Ludvíku Hessovi malé překvapení v podobě trička s logem spolku pro odložené děti. „Účast společnosti ADLER na projektu je v souladu s nastavenou filozofií naší firmy spočívající v pomoci těm, kterým krutá rána osudu postavila do cesty vážné překážky,“ vysvětluje statutární ředitel společnosti ADLER Radek Veselý.

Babybox nové generace nahradil zařízení umístěné od roku 2009 u vchodu do budovy C. „Za tu dobu v něm zdravotníci ústeckého novorozeneckého oddělení přijali šest miminek. Tři chlapce a tři dívky. Každý odložený novorozenec do babyboxu dostává takzvaný Kufřík pro život, který obsahuje oblečení děťátka, otisk ručičky - nožičky, dudlík, záznam o konkrétním dni a podobně. V ústecké Masarykově nemocnici ho dávají zdravotní sestry novorozencům určeným k adopci již třetím rokem,“ uvedla Markéta Svobodová, hlavní sestra Masarykovy nemocnice.

O všechny odložené novorozence do ústeckého babyboxu pečují zdravotníci novorozeneckého oddělení. „Po převzetí novorozence, jeho prvotním vyšetření a ošetření, vždy zdravotní sestry vyrozumí sociální pracovnice, které rozhodnou, kam bude miminko dále umístěno,“ doplnila Lenka Nováková, vrchní sestra Novorozeneckého oddělení ústecké Masarykovy nemocnice.

„Jsem rád, že máme v našich nemocnicích zařízení, které zachraňuje dětské životy. Těší mě, že pan Hess pokračuje v rozvoji babyboxů a jejich rozmístění po celé České republice,“ doplnil místopředseda představenstva Krajské zdravotní, a. s., Mgr. Radek Scherfer.

Ludvík Hess, předseda zapsaného spolku Babybox pro odložené děti – Statim, uvedl, že v současné době je po České republice rozmístěno dvaasedmdesát babyboxů. „Za dvanáct let jejich existence v naší zemi do nich bylo odloženo 160 děťátek,“ řekl Ludvík Hess.

Výrobce babyboxů nové generace Zdeněk Juřica k technickým údajům doplnil, že schránka je z nerezu. „Dvoukřídlá dvířka se otvírají automaticky a po vložení miminka a aktivaci senzoru se sama zavřou. Babybox nové generace má také fotobuňky, které brání jakékoliv kolizi dítěte s dvířky. Vnitřní prostor je klimatizován a je napojen mnohonásobně jištěnou signalizací na stálou službu a na mobilní telefony," dodal Zdeněk Juřica.

Krajská zdravotní, a. s., má babyboxy ve všech svých nemocnicích. V Děčíně do něho byla odložena jedna dívka, v Teplicích dva chlapci, v Mostě čtyři děvčátka a v Chomutově jeden chlapec. Zdroj: KZ, Adler

 

 

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 

I letos rozvezou státní lesníci do dětských domovů, nemocnic i azylových domů vánoční stromky dětem

Zdroj: Lesy ČR

Hradec Králové | Vánoční stromky už čtvrtým rokem věnuje dětským zdravotnickým a sociálním zařízením v celé České republice státní podnik Lesy ČR. Od
21. listopadu do 7. prosince je možné stromky objednávat na www.vanocnistromkydetem.cz. Lesníci je i zdarma doručí.

 

Až pět stromků na zařízení mohou ve webové aplikaci rezervovat zástupci dětských domovů, center, léčeben, ozdravoven i oddělení nemocnic, Klokánků či azylových domů pro rodiče s dětmi. „Pracovníkům tím šetříme čas a zařízením peníze. Je to naše forma pomoci a po zkušenostech z předchozích let víme, že má cenu,“ řekl k projektu Daniel Szórád, generální ředitel Lesů ČR.

Stromky, většinou smrky nebo borovice, pochází z lesních prořezávek. Jak je objednat? „Po vstupu do aplikace zvolte typ subjektu a kraj, kde se nachází. Pak zařízení vyberte ze seznamu, doplňte kontaktní údaje i počet a velikost stromků. Pokud své zařízení v seznamu nenaleznete, přestože patříte do vybrané množiny subjektů, požádejte o dodatečnou registraci,“ radí koordinátorka projektu Ladislava Řehounková z podniku Lesy ČR.

V roce 2016 využilo adventní nabídku Lesů ČR celkem 157 zařízení v celé republice. Podnik jim věnoval 420 vánočních stromků. Největší zájem byl v Moravskoslezském, Středočeském, Jihomoravském a Ústeckém kraji. Zdroj: Lesy ČR

 

 

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 

Chudeřičtí skláři upevňují pozici na světových trzích

Zdroj: Metropol

Teplice/Chudeřice – Novou halu s moderní linkou, která bude schopna vyrobit až 2,5 milionu kusů bočních autoskel ročně, dnes uvedla do provozu společnost AGC Automotive Czech v Chudeřicích. Jeden z největších výrobců automobilových skel v Evropě investoval do nových výrobních prostor a technologií zhruba 180 milionů korun.

 

Vybudování výrobní haly trvalo zhruba rok. “S přípravnými pracemi jsme začali v létě 2016, samotné práce byly zahájeny v lednu letošního roku. Hlavní instalační práce skončily v listopadu a dnes zahajujeme zkušební provoz,“ uvedl generální ředitel AGC Automotive Czech Luděk Steklý a pokračoval: „Vyšší nároky zákazníků na kvalitu, vyšší různorodost a komplexnost výrobků a také zvyšující se počet zakázek jsou důvodem, proč jsme se rozhodli rozšířit naše výrobní prostory o novou halu. V té je nainstalovaná naše dosud nejmodernější linka, kde budeme vyrábět boční kalená skla.“ “Linka je na vysoké úrovni robotizace a automatizace, a proto zde vzniklo celkem 14 nových pracovních pozic. Zhruba k tisícovce pracovních míst, která jsme vytvořili za poslední dva roky, tedy přibyla další,“ dodal personální ředitel AGC Automotive Czech Tomáš Brokeš.

 

 

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Ústecký  

 

Přehrada Vír na Žďársku je v bezpečném a provozuschopném stavu

Zdroj: Kraj Vysočina

Jihlava | Dalším významným vodním dílem, na němž v říjnu proběhla pravidelná každoroční technickobezpečnostní prohlídka, bylo vodní dílo Vír na významném vodním toku Svratka.
„Výsledky dohledu prokazují, že je vodní dílo Vír v bezpečném a provozu schopném stavu,“ uvádí Martin Hyský, krajský radní pro oblast lesního, vodního hospodářství a zemědělství a oblast životního prostředí.

 

Hráz vodního díla Vír je betonová s osou v oblouku. Provedení hráze umožnilo dosáhnout celkového objemu nádrže více než 56 milionů metrů krychlových a tomuto objemu odpovídá zatopená plocha o rozsahu 223 hektarů. Přímo pod hrází stojí budova vodní elektrárny pro výrobu elektrické energie ve špičkách, tedy v době její největší spotřeby. Aby průtoky v řece Svratce nekolísaly, byla asi 3,5 kilometru pod vodárenskou nádrží Vír, postavena vyrovnávací nádrž Vír II. Kromě výroby elektrické energie jsou dalšími účely vodního díla Vír, odběr vody pro vodárenské účely pro zásobování obyvatel na velké části území okresu Žďár nad Sázavou a brněnské aglomerace pitnou vodou, zajištění minimálního průtoku v řece Svratce pod nádrží v období sucha a protipovodňová ochrana.

Zdroj: Kraj Vysočina

Tématické zařazení:

 » Kraje  » Vysočina  

 

Bílí Tygři nabízejí permanentky za polovinu ceny

Zdroj: Bílí Tygři Liberec

Liberec | Po dvou úspěšných sezónách byl i před letošním extraligovým ročníkem vysoký zájem o permanentní vstupenky Bílých Tygrů Liberec, nicméně několik stovek míst na své „stálé majitele“ i nadále čeká.

 

Dnes jdou do prodeje permanentky na základní část hokejové extraligy až s 50% slevou. Pokud si zlevněné permanentní vstupenky zájemci zakoupí do 1. prosince, kdy Bílí Tygři hostí hradecký Mountfield, získají tím navíc bonus tří zápasů zdarma. Se slevou budou v prodeji i zbývající permanentky do luxusního Česká Spořitelna klubu, které, na rozdíl od klasických permanentních vstupenek, zůstávají v platnosti i na případné play-off.  

Bílí Tygři nabízí permanentky za poloviční cenu do první, druhé nebo třetí kategorie a změna se týká i sektoru Fanklubu. O 50% méně budou stát i speciální a již zlevněné karty pro ženy, děti, studenty a seniory. Ke každé zakoupené permanentce fanoušek navíc získá také výhody programu Bonus karta a další přidanou hodnotou je předkupní právo na stejné sedadlo v případě účasti Bílých Tygrů v play-off. 

 

 

Zdroj: Bílí Tygři Liberec

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Liberecký  

 

POTŘEBUJE VAŠE DÍTĚ BRÝLE?

Zdroj: Metropol

22. listopadu 2017, 12.57 | PAK MU POŘIĎTE KVALITNÍ BRÝLOVÉ ČOČKY AIRWEAR JUNIOR
I BRUNO, SYN SIMONY KRAINOVÉ, UŽ TO VÍ…

 

Pokud je vaše dítě ještě hodně aktivní a rádo rošťačí, pak je tu pro něj na trhu

skvělá věc. Ta ochrání jeho zrak i nervy rodičů. Například i jeden ze synů modelky

Simony Krainové, Bruno, už to ví, že brýle nemusí být “obtěžující” záležitostí.

Brýlové čočky Airwear Junior jsou prakticky nerozbitné! „Jsou také o 30% tenčí a lehčí,

než běžné brýlové čočky, takže nezatěžují nos a uši a jejich uživatel o nich téměř nebude vědět,” říkají odborníci ze společnosti Essilor, která tyto brýlové čočky vyvinula.

 

„Jsem moc ráda, že tahle věc existuje, protože všichni víme, jak jsou děti živé

a někdy až moc. A náš Bruno je docela energické dítě, takže tyhle brýlové čočky

si nemůžeme vynachválit,” svěřila se spokojená maminka Simona Krainová.

„Jsou vážně super. Ty brýle nejsou vůbec těžké a jsem ráda, že dnešní děti, potaž-

-mo jejich rodiče mají na výběr právě z takových novinek,” pochvaluje si modelka.

 

Perfektní volbou nejen na letní či zimní radovánky jsou brýlové čočky s povrchovou

úpravou Crizal Kids UV, které dětem poskytnou nejvyšší možnou UV ochranu v čirých

 

čočkách s E-SPF 25. Navíc jsou odolné také proti škrábancům a odleskům a snadno se čistí. V nabídce jsou pak i nejmodernější brýlové čočky Crizal Kids Prevencia® obsahující modrý filtr. Pokud děti tráví s tabletem či telefonem většinu dne, nebo se hodně dívají na televizi, tak si mohou zrak chránit inovativními brýlovými čočkami s úpravou Crizal Prevencia. „Tyto čočky dokáží filtrovat škodlivé modro-fialové světlo, které poškozuje oční sítnici,” říkají odborníci ze společnosti Essilor.

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 

Changhong atakuje hranici 50000 korun u obrovské 190cm UHD TV

Zdroj: Metropol

Praha | Vlajková loď v portfoliu značky Changhong TV CHiQ UHD75E7000isx2 je jednoznačně největším a také nejdražším kouskem.
Aby taky ne se svými úctyhodnými 190cm úhlopříčky a špičkovému obrazu, říká obchodní a marketingový ředitel Changhong pro ČR a SR Jiří Mrkvička.
„Díky UHD rozlišení, spoustě vychytávek a operačnímu systému iSmart se není ani čemu divit. I když říkáme nejdražší, pořád to v tomto konkrétním případě znamená aktuální cenu 54 990 Kč, přičemž konkurence se pohybuje minimálně o 20 000 korun výš,“ upřesnil Jiří Mrkvička.

 

Vzhledem k iSmart operačnímu systemu TV nabízí možnost ovládání přes externí mobilní zařízení, je vybavena internetovým prohlížečem, Facebook, YouTube a Twitter je samozřejmostí. Dále umožňuje v operačním systému iSmart řazení programů do jednotlivých skupin jako třeba složky - oblíbené, sport, dětské atd. dle vlastního uvážení.

Asi nejvyužívanější funkcí dle vlastního průzkumu společnosti Changhong je však možnost zobrazení neboli zrcadlení obsahu tabletu na obrazovku TV. „Můžete pak jednoduše na TV sledovat vaše fotky, videa, ale také prohlížet oblíbené stránky na internetu. V neposlední řadě systém umožňuje službu listen&go, tzn. že kdekoliv v dosahu Wi-Fi můžete na vašem mobilním zařízení při použití naší aplikace sledovat vysílání z TV právě na vašem zařízení. To vše umožňuje snadná konektivita TV díky vestavěné Wi-Fi. TV vás určitě zaujme i svým designem, který splňuje všechny současné trendy, ale hlavně barevné provedení,“ říká Jiří Mrkvička s tím, že je použita oblíbená champagne gold, což je u nejdražších modelů zatím nejpreferovanější.

„Nejdražší a k tomu zlatá, co víc si může zákazník přát. TV je vybavena konektivitou umožňující přímý vstup 4K signálu do TV, ať už přes HDMI nebo USB. Dále umožňuje nahrávání a přehrávání obsahu vysílání právě na USB. Samozřejmostí je v tomto případě tzv. In Home Service. Pokud se objeví problém s TV v záruce, navštíví vás přímo naši technici v pohodlí vašeho domova,“ uzavírá obchodní a marketingový ředitel Changhong pro ČR a SR Jiří Mrkvička. 

 

 

Zdroj: Metropol

Zdroj: Metropol

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Praha  

 

Anketa

Souhlasíte se zavedením elektronických pokladen?

ano

56.3%

 

ne

43.7%

 

 

Anketa

Jste pro, aby se znovu proplácely i první tři dny nemocenské?

ano

66.4%

 

ne

33.6%

 

 

Anketa

Opatříte si registrační značku na přání?

ano

42.2%

 

ne

57.8%