Střelce zpacifikovala zásahovka - Krimi - Český Metropol

Krimi

Střelce zpacifikovala zásahovka

zdroj: archiv Metropolu

Praha | Paniku způsobila dopolední střelba v pražské Troji. Situaci uklidnili policisté zadržením podezřelého. Nedlouho po půl jedenácté jsme přijali oznámení o údajné střelbě v jednom z bytů v ulici Hnězdenská. Jelikož...

 

takových oznámení přijali operátoři na linku tísňového volání hned několikero, vyrazili na místo jako místně příslušní policisté, tak i velitel policie, tedy koordinátor zásahů při takto mimořádných situacích a pražská zásahová jednotka.
Podle dostupných informací se měl v bytě nacházet muž ve věku kolem čtyřiceti až padesáti let, který měl střílet z blíže nezjištěné zbraně jak v interiéru nemovitosti, tak i na balkoně. Tato informace se nakonec potvrdila ve chvíli, kdy obyvatel bytu vyšel na zmiňovaný balkon, kde několikrát na prázdno promáčkl kohoutek zbraně.
Celou situaci ukončili příslušníci zásahové jednotky, kteří vstoupili do bytu a muže zpacifikovali a zadrželi. Po zákroku našli muži zákona v jednom z pokojů i střelnou zbraň, kdy se ukázalo, že se jedná o plynovou pistoli.
U zadrženého třiačtyřicetiletého muže provedli policisté orientační dechovou zkoušku, která měla pozitivní výsledek. Na displeji přístroje se totiž objevila hodnota dosahující téměř dvou a půl promile alkoholu v dechu. S ohledem na tuto skutečnost budou policisté úkony potřebné k řádnému prověření celé události se zadrženým provádět až po jeho vystřízlivění.
Nicméně už nyní je nasnadě podezření například z trestného činu výtržnictví, avšak nepředjímejme.  

Zdroj: por. Mgr. Tomáš Hulan

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Krimi  

 » Kraje  » Praha  

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

36.3%

 

Ne

38.2%

 

Zlepšuje se to

25.6%