Na Barrandově řádí zloděj jízdních kol - Krimi - Český Metropol

Krimi

Na Barrandově řádí zloděj jízdních kol

zdroj: Policie ČR

Praha | Kriminalisté již od začátku května usilovně pátrají po neznámém muži, který je podezřelý z několika desítek případů vloupání do sklepů. Kriminalisté ze čtvrtého oddělení druhého pražského policejního obvodu...

 

ve spolupráci s místními policisty již od začátku května pátrají po neznámém muži, kterého podezřívají z více než třiceti případů krádeží jízdních kol. Všechny tyto případy se staly v okolí pražského Barrandova a způsob, kterým pachatel „pracuje“ je vždy téměř totožný. Poté, co se tento muž dostane přes vstupní dveře do domu, zamíří ihned ke sklepním kójím, kde vypáčí dveře a odcizí jedno, nebo dvě jízdní kola. Na jedno z nich poté nasedne a druhé případně vede vedle sebe. Škoda způsobená těmito krádežemi je v současné době odhadovaná na více než tři sta tisíc korun.
Několik krádeží zachytily bezpečnostní kamery, které policistům poskytly podobu podezřelého muže.
Kriminalisté společně s tamními policisty v této souvislosti provedli celou řadu úkonů a opatření, kterými se mimo jiné snažili pachatele dopadnout přímo při činu. Do současné doby se jim to však nepodařilo, a proto se nyní obrací na širokou veřejnost s prosbou o pomoc při spolupátrání.  Jakékoli informace k muži zachyceném na fotografii přijmou policisté na bezplatné tísňové lince 158.

Zdroj: por. Bc. Iveta Martínková

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Krimi  

 » Kraje  » Praha