Dopadení podezřelého násilníka - Krimi - Český Metropol

Krimi

Dopadení podezřelého násilníka

zdroj: Policie ČR

Praha | Kriminalisté dopadli muže, který je podezřelý z krádeže a následného útoku nožem na dva lidi.
Ve středu 13. dubna okolo čtrnácté hodiny v Praze 6 na ulici Bělohorská u nákupního centra došlo k pokusu...

 

krádeže peněženky ze zaparkovaného vozidla. Ve chvíli kdy majitelka odcházela od vozidla, pachatel technickým prostředkem zablokoval jeho uzamčení a peněženku z vozu vzal. Toho si však majitelka všimla a začala křičet o pomoc. Muž se dal proto na útěk, což zaregistrovali dva svědci a pokusili se ho zadržet. Tomuto zadržení se však pachatel bránil a ve snaze se vysmeknout použil nůž a oba pobodal. Jednoho bodl dvakrát zezadu do levého stehna a druhého do nohy v oblasti kyčle.  Následně z místa utekl.
Celý případ si převzali kriminalisté z prvního oddělení prvního policejního obvodu, kteří se zabývají objasňováním násilné kriminality. Těm se po několika dnech podařilo zjistit totožnost útočníka a toho pak zadržet v místě jeho bydliště v Praze 6 Vokovicích.
Osmačtyřicetiletý muž z bývalé Jugoslávie skončil na policejní služebně, kde si vyslechl obvinění ze spáchání trestných činů vydírání, výtržnictví, krádež a neoprávněné opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku, za což v případě odsouzení hrozí trest odnětí svobody až na osm let. Také byl podán podnět na jeho vzetí do vazby, což bylo akceptováno a stíhání je vedeno vazebně.
Kriminalisté také zjistili, že muž se pohyboval po území České republiky minimálně patnáct let a používal minimálně tři různé identity. Lustracemi také zjistili, že má bohatou trestní minulost majetkového charakteru spočívající ve vloupávání se do vozidel.

Zdroj: por. Bc. Jan Daněk

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Krimi