Vražda v tramvaji číslo 17 objasněna - Krimi - Český Metropol

Krimi

Vražda v tramvaji číslo 17 objasněna

zdroj: Policie ČR

Praha | Pražská policie objasnila v těchto dnech vraždu starou více jak dva roky. Dvouletá usilovná práce detektivů z pražské mordparty v nejbližších týdnech skončí. V rámci prošetřování zvlášť závažného zločinu...

 

vraždy, o kterém jsme veřejnost informovali zde, kriminalisté stanovili hned několik vyšetřovacích verzí a prověřili každou sebemenší stopu. Opakovaně se prostřednictvím médií obraceli na veřejnost se žádostí o pomoc a všem získaným poznatkům věnovali maximální pozornost. Žádná informace však vyšetřovatele nepřivedla na stopu pachatele.
Vše se změnilo v úterý večer, kdy na služebnu Místního oddělení policie ve Strašnicích zazvonil 63letý muž s tím, že se jde dobrovolně přihlásit na policii a přináší i vražednou zbraň. Policisté okamžitě vyrozuměli krajské kriminalisty, kteří si oznamovatele převzali a započali se standardními úkony trestního řízení. Během následujících hodin vyšetřovatel podezřelého vyslechl a s ohledem na nově získané důkazy jej obvinil ze zvlášť závažného zločinu loupežné vraždy. V celém případu podle všeho hrála roli pouhá náhoda, kdy pachatel neměl k oběti žádný bližší vztah.
V průběhu dnešního dne policie podá státnímu zástupci podnět k vypracování návrhu na uvalení vazby. Detektivové budou nyní prověřovat nejen výpověď obviněného, ale i svědků, a vyčkají na výsledky odborných znaleckých zkoumání. Vzhledem ke skutečnosti, že tyto úkony jsou teprve v počáteční fázi, policie nebude v tuto chvíli uvolňovat žádné další informace.

Zdroj: mjr. Mgr. Andrea Zoulová

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Krimi  

 » Kraje  » Praha