Zmizel kamion i s řidičem - Krimi - Český Metropol

Krimi

Zmizel kamion i s řidičem

zdroj: archiv Metropolu

Praha | Kriminalisté hledají řidiče i s kamionem, po kterém se slehla zem. Od poloviny února pracují kriminalisté třetího policejního obvodu na případu zmizení nákladní soupravy tvořené tahačem značky Iveco...

 

registrační značky 3AV 8187, za kterým byl v soupravě přívěs značky Schwarzmüller osazený registrační značkou 2AX 3706. Celou soupravu si převzal narychlo sehnaný řidič, který měl být náhradou za jiného, jenž měl zdravotní problémy. Řidič měl s kamionem, který nebyl naložený, zajet do Německa a tam realizovat převoz zboží. To se však nestalo a od té doby celou soupravu, ani řidiče nikdo neviděl. Respektive kamion byl zaznamenán při průjezdech mýtnými branami ve směru do Polska. Jestli pak překročil státní hranici, nemůžeme s jistotu říci, neboť ho kamery už nezachytily.
Případem se proto začali zabývat zmiňovaní kriminalisté a prošetřovat pro podezření z trestného činu zpronevěra se škodou 1,5 milionu korun. Prověřováním zjistili, že řidič, který s kamionem odjel, měl pravděpodobně falešné doklady, které zněly na jméno KOZUB Pavlo, narozen 12. 10. 1972, státní občan Ukrajiny. Jediné co na těchto dokladech souhlasilo, byla fotografie. Proto nyní známe podobu muže, který i s kamionem zmizel. Muž se pravděpodobně několik týdnů zdržoval na území České republiky, proto se obracíme na veřejnost s prosbou o jakékoliv informace o něm. Ocenili bychom informace nejenom k jeho identitě, ale i například kde bydlel, pracoval nebo s kým se stýkal. Veškeré tyto poznatky přijmeme na lince 158.
K popisu hledaného lze uvést, že je ve věku okolo 40 let, vysoký kolem 170 až 175 cm a střední postavy Je téměř holohlavý se zbytky vlasů světlé barvy, které má ostříhané na nakrátko. Hovoří ukrajinsky i rusky a je zručným řidičem nákladních vozidel. Tedy je předpoklad, že mohl v minulosti pracovat jako řidič nějaké dopravní společnosti.

Zdroj: por. Bc. Jan Daněk

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Krimi  

 » Kraje  » Praha  

Poslat článek

Nyní máte možnost poslat odkaz článku svým přátelům:

Váš e-mail:

(Není povinný)

E-mail adresáta:

Odkaz článku:

Vzkaz:

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření