Spravedlnost existuje? Krejčíř byl v JAR uznán vinným - Krimi - Český Metropol

Krimi

Spravedlnost existuje? Krejčíř byl v JAR uznán vinným

zdroj: archiv Metropolu

Johannesburg | Tak spokojeně, jako na ilustrační fotce, se na nás doufejme již nikdy Krejčíř usmívat nebude. Uprchlý podnikatel Radovan Krejčíř se v pondělí konečně dočkal spravedlnosti. Sice se to nestalo v ČR, kde...

 

s mafiánským řemeslem začínal, ale v Jihoafrické republice (JAR) mu ve vězení jistě též pšenka nepokvete. Krejčíř je dle verdiktu soudu v prvním ze svých případů vinen z únosu, pokusu o vraždu a pokusu o přechovávání narkotik. Výše trestu bude vynesena až 11. září, ovšem nikdo si netroufá ji predikovat. Minimum, ani maximum se v JAR neuvádí. Král podsvětí je ve vazbě od listopadu 2013. Soudce při vynesení rozsudku stihl zkritizovat jak policii za její práci, tak i Krejčířovu obhajobu. 
    Uprchlý miliardář má před sebou ještě další minimálně tři soudní pře. Odborníci se po dnešním rozsudku shodují, že situace pro Krejčíře nevypadá dobře. Pokud bude ve vězení dlouho a nepodaří se mu na dálku ovládat svůj gang, přijde on, i jeho rodina časem jak o postavení v žebříčku jihoafrické galérky, tak i o peníze z nelegálních činností, takže už nebude mít čím uplácet. Bez peněz po něm i jeho rodině už neštěkne ani pes. Jeho blízcí časem přijdou o ochranu. Navíc si Krejčíř za své sice krátké, ale zato bouřlivé kariéry v podsvětí na africkém kontinentu nadělal mnoho nepřátel, kterým se nyní uvolní ruce k pomstě.
    Sám Radovan Krejčíř dnes k výroku soudu podotkl, že lež a nenávist zvítězila nad pravdou a láskou.
    Šestačtyřicetiletý podnikavec se do JAR uchýlil ze Seychelských ostrovů v roce 2007. Na Seychely musel utéct před vězením, které mu hrozilo v ČR. V JAR má zažádáno o azyl, protože nechce být vydán do ČR, kvůli 10,5 letému trestu za půlmiliardový daňový únik.

Zdroj: redakce Metropolu

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Krimi