V kauze Savov se podle policie podezřelý pokusil uplatit soudního znalce - Krimi - Český Metropol

Krimi

V kauze Savov se podle policie podezřelý pokusil uplatit soudního znalce

zdroj: archiv Metropolu

Praha | V úterý přibyla stíhanému kontroverznímu podnikateli Františku Savovovi další vráska na čele. Kromě obvinění z krácení daní a praní špinavých peněz, se v jeho kauze objevila osoba, která se měla pokusit---

 

uplatit soudního znalce. V případě prokázání viny může obviněný opustit soud až s šestiletým trestem odnětí svobody. Podle vyšetřovatelů nabídl podezřelý, jehož totožnost ještě není známa, soudnímu znalci v oblasti kybernetiky za „vylepšení“ posudku čtyři miliony korun. Ten však neváhal a svěřil se s nabídkou, jež obdržel policii.
    Mediální zástupce Františka Savova Jan Hrubeš dnes k věci uvedl toto: Respektujeme postup Vrchního státního zastupitelství a očekáváme, že následné řízení před nezávislým soudem prokáže jiný motiv než mediálně prezentovanou tezi, že lidé z okruhu Františka Savova zasahovali do vyšetřování. Jsme velmi opatrní a očekáváme další provokaci. Tím spíš, že se měl na celé akci podílet bývalý policista. Zatímco zpráva neuvádí jméno žalovaného ani další detaily o něm, média znovu skloňují jméno Františka Savova a s ním spojené policejní smyšlenky. Cíl zveřejnění takové zprávy je zřejmý – vytvářet mediální manipulaci a tlak. Znovu kategoricky odmítáme jakoukoli účast v této divoké hře, kterou tady represivní složky “realizují”.

    Podnikatel nyní žije v luxusní čtvrti v Londýně, odkud však nemůže vystrčit paty. Soud totiž nepravomocně rozhodl, že má být podnikatel vydán do ČR.

Zdroj: redakce Metropolu

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Krimi