Jmenováním Vesecké si Vitásková z ERÚ vykoledovala další obvinění policie - Krimi - Český Metropol

Krimi

Jmenováním Vesecké si Vitásková z ERÚ vykoledovala další obvinění policie

zdroj: archiv Metropolu

Praha | Policejní vyšetřovatelé z Útvaru odhalování korupce a finanční kriminality v pondělí obvinili šéfku Energetického regulačního úřadu (ERÚ) Alenu Vitáskovou z trestného činu porušení povinnosti při správě...

 

cizího majetku a trestného činu zneužití pravomoci úřední osoby. Takového jednání se měla dopustit jmenováním Renaty Vesecké místopředsedkyní svého úřadu. Podle vyšetřovatelů ale Vesecká nesplňuje zákonem stanovenou podmínku pro výkon funkce místopředsedkyně ERÚ. Zákon stanovuje minimálně sedmiletou praxi v oboru energetiky, z toho musí být tři roky v řídící nebo vedoucí funkci. Státu tím dle policie vznikla škoda, která se rovná vyplacenému platu Vesecké včetně odvodů. Čísly jde částku mírně převyšující jeden milion korun.
    Mluvčí ERÚ Chvojka považuje obvinění za účelově vykonstruované. Prý se jedná o mstu státního zástupce, proti němuž podal úřad ústavní stížnost. Celá záležitost má dle Chvojky spíše než trestněprávní trestněpracovní charakter. Šéfka ERÚ Vitásková, která je vyšetřována na svobodě, podá proti obvinění stížnost. Dle vyšetřovatelů bude případ trvat v řádu měsíců.Vitásková čelí ještě jednomu stíhání a to v kauze licencí pro dvě fotovoltaické elektrárny se škodou dvě miliardy korun.
    Vesecká, která byla mimo jiné exministryní spravedlnosti Benešovou obviněna z členství v justiční mafii, byla v červnu v rámci úřadu převedena na jinou pracovní pozici.

Zdroj: redakce Metropolu

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Krimi