Bývalý soudce Havlín si za korupci odsedí šest a půl roku - Krimi - Český Metropol

Krimi

Bývalý soudce Havlín si za korupci odsedí šest a půl roku

zdroj: mediafax.cz

Kladno | Bývalý soudce Ondřej Havlín byl ve čtvrtek nepravomocně odsouzen k 6,5 roku ve vězení. Přitom státní zástupkyně Bradáčová po soudu žádala trest „jen“ šestiletý. Soud tak dal jasně najevo, že korupce v...

 

justici je pro něj velmi závažný zločin. Soudce Havlín byl odsouzen za podplácení, nadržování, zneužití pravomoci veřejného činitele, přijetí úplatků, nepřímého úplatkářství a nedovolené ozbrojování. Spolu s Havlínem byla odsouzena i zbývající část úplatkářského gangu. Státní zástupce František Fiala se stejně jako Havlín dle rozsudku dopustil zneužití pravomoci, nadržování a přijetí úplatků. Odsedí si téměř čtyři roky. Advokát Karel Matějka se dopustil nepřímého úplatkářství a od soudu odešel s dvouletou podmínkou. Advokátní koncipient Boris Štefl, který je též exšéfem policejní inspekce si vykoledoval čtyřletou podmínku. Dalšími odsouzenými jsou za zprostředkování úplatku Ludvík Sýkora (2 roky nepodmíněně), Jaroslav Kříž, který úplatek zaplatil (10 měsíců nepodmíněně) a Gejza Berky za přislíbení ovlivnění trestního řízení (18 měsíců nepodmíněně). 
    Proti trestům se zatím nikdo neodvolal. Státní zástupkyně Bradáčová je s průběhem soudního řízení spokojená, takže se z její strany odvolání pravděpodobně nedočkáme. Přijít by naopak mohlo z druhé strany. Vynesení rozsudku se kromě Štefla a Sýkory neúčastnil nikdo z odsouzených. 

Zdroj: redakce Metropolu

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Krimi