Pražským strážníkům se daří dopadat nepoctivé taxikáře - Krimi - Český Metropol

Krimi

Pražským strážníkům se daří dopadat nepoctivé taxikáře

Ikona

18. září 2009, 18.52 | PRAHA | Speciální skupině pražských strážníků, která se orientuje na nepoctivé taxikáře, se daří dopadat řidiče taxislužby, kteří účtují zákazníkům více, než by měli. Informoval o tom pražský radní Rudolf Blažek (ODS). "Nechvalně známá celoevropská pověst pražských taxikářů nás přiměla k tomu, že již téměř rok a půl existuje u městské policie specializovaná skupina taxi

 

Skupina se zaměřuje jak na předražování jízdného, tak i na dodržování dopravních předpisů a kontrolu dokladů potřebných k provozování taxikářského řemesla," uvedl první náměstek primátora Rudolf Blažek (ODS).

Ve skupině taxi městské policie v Praze slouží dvanáct strážníků, jejichž hlavním úkolem je zabývat se právě podvody taxikářů. "Mají k dispozici služební vozidlo a přístup do registru řidičů taxi. Spolupracují i s některými hotely, kde se v minulosti objevily ze strany hostů největší stížnosti na okrádání taxikáři," řekl náměstek ředitele městské policie Ludvík Klema.

Největší případ podvodu strážníci skupiny taxi zadrželi na trase na ruzyňské letiště. Dotyčného muže prý sledovali již delší čas a věděli, že si za cestu účtuje od 2 500 do 4 460 korun. Přitom vydával ručně psané účtenky renomovaných taxikářských firem.

"Díky oznámení managementu jednoho z hotelů se strážníkům podařilo muže identifikovat. Když byl na cestě se zákazníky na letiště, strážníci jej zastavili a při kontrole zjistili, nejen že nemá oprávnění k provozování taxi, ale dokonce že nemá ani řidičský průkaz," uvedl Klema. Muže strážníci předali policii a navíc jej teď očekává žaloba od přepravních firem, jejichž jménem účtenky na předražené jízdné vypisoval.

Z případů, kdy strážníci úspěšně zasáhli, lze zmínit například ještě dva rakouské turisty, které taxikář vezl od stadionu Markéta v Břevnově do hotelu v Ruzyni. Za cestu si účtoval 1 300 korun, ale recepční se částka nezdála a přivolala prostřednictvím linky 156 hlídku skupiny taxi. Ta podle popisu taxikáře vyhledala v centru a konfrontovala jej se zmíněnými turisty. Taxikář nakonec peníze vrátil a ještě zaplatil 1 000 korun pokutu za nesprávné parkování.

Další dvě turistky strážníci zachránili před zaplacením vysoké částky po jízdě z Václavského na Hradčanské náměstí, když řidič na výzvu hlídky, aby vytiskl účtenku, uvedl, že mu nefunguje taxametr. Peníze musel vrátit a taxík odstrojit. Strážníci případ předali k dořešení odboru dopravy magistrátu. "Další případ skončil tím, že dotyčný taxikář zjistil, že jej hlídka skupiny taxi sleduje a zcela evidentně manipuloval s taxametrem. Překvapení hosté pak před hotelem platili sto korun. Stejně překvapení byli i zákazníci řidiče, který při zastavení hlídkou taxi raději taxametr rychle vynuloval a sdělil jim, že je vezl zdarma," dodal Klema.

Tématické zařazení:

 » Krimi  

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

30.6%

 

Ne

46.5%

 

Zlepšuje se to

22.9%