Mrázek tuneloval, stát se díval - Krimi - Český Metropol

Krimi

Mrázek tuneloval, stát se díval

Ikona

21. září 2009, 10.15 | PRAHA | Policie zametla pod koberec před pěti lety závažné informace o organizovaném zločinu zavražděného kmotra podsvětí Františka Mrázka a uprchlého Tomáše Pitra. Píše o tom v pondělním vydání deník MF DNES. Již v roce 2004 úřady věděly, že tato skupina tuneluje potravinářská koncern Setuza, v němž měl stát významný podíl, a nic s tím nedělaly.

 

Navíc se už tehdy dozvěděly, kdo pro ně ze státní správy dělá, koho chtějí korumpovat nebo jaké další podvody chystají. To všechno bylo shromážděno ve spise Olej. Tým, který tento spis plnil, byl po roce ve vší tichosti rozpuštěn a spis uložen do archivu. MF DNES na to přišla při mapování, jak prorostla mafie do politiky.

Jde již o druhý takový případ. Podobně skončil i spis Krakatice, v němž figurovala řada politiků z ODS a ČSSD. Případ spisu Olej se stal za ministra vnitra Stanislava Grosse, který tehdy hlásal, jak tvrdě bojuje proti mafii. Proč se spis s výbušnými informacemi uklidil do šuplíku? Buď šlo o úmysl ochránit Mrázkovy kontakty v politice, nebo o neschopnost policistů, kteří na spisu pracovali. Mrázek a Pitr vyvedli ze Setuzy podle policie kolem jedné miliardy korun, píše MF DNES.

Tématické zařazení:

 » Krimi  

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

30.6%

 

Ne

46.5%

 

Zlepšuje se to

22.9%