Policie sebrala motorkářům před Velkou cenou Brna řadu řidičských průkazů, opilí jezdili hlavně Češi - Krimi - Český Metropol

Krimi

Policie sebrala motorkářům před Velkou cenou Brna řadu řidičských průkazů, opilí jezdili hlavně Češi

Ikona

15. srpna 2009, 10.05 | BRNO | Klid před bouří. Tak popsali jihomoravští policisté první noc brněnské motocyklové Grand Prix - bezmála tisícovka hlídkujících můžů spolu s pořadateli nemusela zatím řešit zásadní, neobvyklé ani neočekávané situace, řekl nám v sobotu ráno jihomoravský policejní mluvčí Pavel Šváb.

 

"Při příjezdu a přesunech fanoušků mezi závodním okruhem a centrem města se nevyskytly zásadní komplikace a ani problémy," konstatoval Šváb. Dodal, že zvýšený provoz na silnicích očekávají policisté v průběhu sobotního dopoledne při nájezdu fanoušků ke kvalifikačním tréninkům.

Na brněnských silnicích i v blízkém okolí okruhu nemuseli zatím policisté řešit žádné závažné situace. "Už první noc ale přinesla řadu řidičů, kteří se před jízdou řádně posilnili alkoholem. Pohled na seznam hříšníků je alarmující. Většina z nich měla český řidičský průkaz, o který samozřejmě na místě přišla," konstatoval Šváb

Jediným zahraničním podnapilým řidičem byl podle slov mluvčího čtyřiadvacetiletý Němec, který při kontrole v Popůvkách nadýchal 0,7 promile. Na pokutách policie ve spolupráci s pracovníky magistrátu vybrala 131 000 Kč, jednání tří opilců posoudil vyšetřovatel jako trestný čin. "Policisté se také hned první den zaměřili na testování řidičů, zda nejsou ovlivněni jinými zakázanými návykovými látkami. Ze stovky provedených testů na drogy byl pouze jeden pozitivní," řekl Šváb.

V kempech i přilehlých obcích neřešila policie, navzdory bujarému veselí návštěvníků, závažnější narušení veřejného pořádku. Problémovou situaci připravil policistům pouze opilý sedmadvacetiletý Němec v kempu Start na Kývalce. "Policisté jej našli dvě hodiny po půlnoci ležícího mezi stany. Neměl u sebe žádné doklady, jen mobilní telefon. Po více jak hodinovém telefonování se sloužícím policistům podařilo kontaktovat jeho přátele, kteří se již o lékařem záchranky ošetřeného kamaráda postarali," konstatoval Šváb.

Tématické zařazení:

 » Krimi