V kauze lyžařského MS padl první rozsudek, Neumannová vyhrála - Krimi - Český Metropol

Krimi

V kauze lyžařského MS padl první rozsudek, Neumannová vyhrála

Ikona

5. srpna 2009, 11.06 | LIBEREC | Soudce krajského soudu v Liberci v úterý zamítl žalobu počítačové firmy Merz vůči Kateřině Neumannové, prezidentce organizačního výboru lyžařského mistrovství světa, které se v únoru konalo v Liberci. Napsala to ve středu liberecká regionální příloha deníku Mladá Fronta Dnes (MF Dnes).

 

Liberecká firma Merz původně vytvářela unikátní počítačový program pro liberecké mistrovství světa za 20 milionů korun. Šlo o zcela nově vyvinutý software, který měl zajišťovat vše pro MS. Od akreditací přes dobrovolníky až po zásobování a prodej lístků. Smlouvu Kateřina Neumannová před dvěma lety vypověděla a firma Merz následně podala dvě žaloby. V první napadla krok Neumannové, protože k vypovězení údajně neměli organizátoři důvod. Ve druhé napadla slova Neumannové o tom, že dokáže sehnat program za půl milionu korun. Právě tuto žalobu v úterý soud zamítl, upozorňuje MF Dnes.

„Budeme se odvolávat k Vrchnímu soudu v Praze. Soud neprovedl všechny důkazy. Nevíme například, proč soud nevyhověl našemu návrhu na účastnickou výpověď Kateřiny Neumannové, neporovnal ani oba systémy,“ uvedl Gabriel Brenka, právní zástupce žalobce firmy Merz. Organizátoři se podle rozsudku nemusí omlouvat ani platit firmě milion korun.

„Hlavním důkazem byla smlouva o poskytnutí softwaru, který sloužil pořadatelům mistrovství a mohl ho zajistit. Tato suma je mnohem blíž pronesenému výroku. Nehodnotíme jeho kvality,“ komentoval rozsudek soudce.

Merz žaloval Kateřinu Neumannovou kvůli výroku, který pronesla v srpnu roku 2007 v pořadu České televize. „... například vývoj software, který by měl stát řádově dvacet milionů korun, ale já už teď vím, že jsem ho schopná sehnat za půl milionu korun.“ Na mistrovství nakonec sloužil systém firmy Swisstiming, který organizátoři získali za 866 tisíc korun.

Tématické zařazení:

 » Krimi