Pět žadatelů si rozdělí 200 tisíc korun od HSRM - Finance - Český Metropol

Finance

Pět žadatelů si rozdělí 200 tisíc korun od HSRM

zdroj: Jindřiška Moulisová

Most | Mezi pětici žadatelů rozdělila Hospodářská a sociální rada Mostecka dvě stě tisíc korun. Jde
o zbylou část půlmilionové sumy, kterou regionální tripartita pro letošní rok uvolnila ze svého Fondu podpory...

 

projektů. 
Původně sice zájemci o dotaci na projektové dokumentace požadovali o více než 100 tisíc korun víc, odborná komise ale jejich požadavky snížila na 200 tisíc korun, tedy částku, kterou HSRM odsouhlasila a uvolnila v rámci takzvané druhé výzvy na svém červnovém jednání. Žádná ze žádosti přitom nebyla zamítnuta. Snahou regionální tripartity bylo celý schvalovací proces maximálně urychlit, aby žadatelé mohli své projekty začít zpracovávat co nejrychleji. Už v listopadu totiž musí radě doložit využití dotace.  
Regionální tripartita tímto způsobem pomáhá svým členským organizacím už osmým rokem. Fond podpory projektů vznikl za účelem pomoci s přípravou kvalitních projektových dokumentací, na něž pak ohou subjekty žádat o další dotace od státu nebo z fondů Evropské unie. Standardně se peníze z Fondu podpory projektů uvolňují ve dvou výzvách, první už na začátku roku, druhá následně v červnu. Letošního půl milionu korun bylo rozděleno mezi dvanáct žádostí.


Hospodářská a sociální rada Mostecka vznikla v březnu roku 1999 jako apolitické občanské sdružení, jehož členy jsou fyzické a právnické osoby, instituce státní nebo veřejné správy, které žijí nebo působí na Mostecku. V současnosti má 59 členů. Hospodářská a sociální rada Mostecka je členem Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje, která sdružuje sedm okresních sdružení působících v rámci kraje.

Zdroj: Jindřiška Moulisová

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Ústecký  

 » Finance