Herečky Asterová s Čížkovou způsobily v lázních výbuchy smíchu - Kultura - Český Metropol

Kultura

Herečky Asterová s Čížkovou způsobily v lázních výbuchy smíchu

Kostelec u Zlína I Vzpomínky to je to jediné, co vám nikdo nemůže vzít. Tím se řídí i dvě herečky, kamarádky Hana Čížková a Jitka Asterová. Proto také spolu už několik let jezdí s pořadem Mládí nevyprchej. Vzpomínají v něm na své začátky, role, partnery, kolegy a umí si ze sebe udělat taky legraci. Nedávno způsobily doslova výbuchy smíchu v moravských lázních.

 

Když Čížková s Asterovou přijely do Lázní Kostelec u Zlína, kde měly svou talk show, málokdo tušil, co bude následovat. Po pár minutách bylo ale jasné, že o veselé historky a humor, kdy mnohým hostům tekly od smíchu i slzy, nebude nouze. 

 

„My na sebe práskneme všecko, tedy skoro všecko. Ale nemáme s tím problém, takový je život. A my rády vzpomínáme, zvláště na některé věci a lidi,“ svěřila se paní Khonová z Kameňáku, herečka Hana Čížková.

 

„A na některé zase rády nevzpomínáme a raději na ně zapomenem, že…?,“ pronesla Jitka Asterová, která letos oslaví životní jubileum.

 

Nejenom o svých milencích, partnerech, hereckých začátcích, ale i o tom, jak si udržet mládí a přitom se z toho nezbláznit, vyprávějí tyto dvě dámy a publikum se ohromně baví. A nechybí ani komická scénka z „plastické chirurgie“… Když já si dám do pusy žvýkačky, pod šaty místo prsou nafouklé balónky a takhle vejdu na jeviště, tak i Jitka, která už to zná tolik let a ´hraje´ v té scénce lékařku, se často sama odbourá. No a lidi, ti pomalu čůrají smíchy…,“ prozradila nám Hanka Čížková, která, jak říká, má ráda život, ráda se směje, baví a nemá problém na sebe něco prásknout.

 

„Hele, my si na nic nehrajeme. Jsme ženský z masa a kostí, máme rády život, hodně jsme toho prožily, tak proč se nepodělit o zážitky, když to jiné pobaví. A lidi se smějí. Vždyť i díky humoru si můžete udržet a prodloužit mládí…,“ podotkla ´Asterka´, jak jí kolegové i diváci často nazývají.

 

V Lázních Kostelec u Zlína byly obě poprvé. Jde o unikátní lázně, které se specializují jak na pohybové ústrojí, tak na kožní problematiku, a kdysi je chtěl dokonce koupit sám Tomáš Baťa. Pak je minulý režim málem zlikvidoval, a až v posledních letech díky dobrému managementu a spokojeným klientům se podařilo a daří jejich věhlas znovu rozšířit. Nejsou sem zváni jen ti, kteří potřebují léčbu, ale i další klienti, kteří si chtějí odpočinout, relaxovat, nebo i rodiny s dětmi.

 

„Pro všechny máme náruč otevřenou a jsme rádi, když se lidem u nás líbí,“ prozradil ředitel Jiří Fadler, kterého vystoupení Asterové s Čížkovou také velmi pobavilo.

 

„Neměly jsme moc času užít si ty procedury a atmosféru v lázních, ale na podzim, jak bude volněji, sem přijedeme a pořádně to roztočíme,“ dodaly obě herečky, kterým se atmosféra lázní, kde před pár měsíci trávil volné dny i manželský, herecký pár Lucie Benešová a Tomáš Matonoha, kteří si taky atmosféru nemohli vynachválit.

 

 

Zdroj: Metropol / foto: Lázně Kostelec

Jitka Asterová s Hanou Čížkovou měly rozhodně o čem vyprávět

V sále lázní bylo velmi veselo

Herečky vzpomínaly na své začátky, role i partnery

Obě dámy si ze sebe umí udělat legraci

Tématické zařazení:

 » Kultura  

 

 

Další informace: