Herci a moderátorovi Petru Baťkovi rostou zdární nástupci - Kultura - Český Metropol

Kultura

Herci a moderátorovi Petru Baťkovi rostou zdární nástupci

Plzeň I Petr Batěk není jen herec, který účinkuje v Národním divadle, divadle v Chebu nebo Kladně. Je i moderátorem, který poměrně často provází různými společenskými akcemi a událostmi. A jak se zdá, vyrůstají mu už zdární nástupci. Jeho vlastní děti!

 

Zrovna tento týden moderoval Petr Batěk a náměstí v Plzni velkou akci Velikonoce dětem. Zde mu zdárně sekundovaly jeho děti - malý Peťa Batěk a o něco starší Kristýnka Baťková. Ty má herec ze dvou manželství. Vztahy v rodinách jsou ale nadstandardě dobré a i děti mají k tatínkovi krásný přístup. Proto je vzal s sebou na pódium a ony s ním odpolednem provázely. 

 

„Mám z nich radost a jako každý rodič jsem na své děti pyšný. Musím říct, že co se týče moderování, nemají se za co stydět. Nemají trému a fungovali jsme jako jeden tým. A to mě baví," svěřil se s úsměveme Petr Batěk, který nedávno do světa poslal svou 3. knihu básní s názvem Mezi svými rýmy. Je to publikace, jejíž výtěžek jde na pomoc florbalistovi Radku Zelinkovi, který se koncem roku právě v Plzni stal obětí násilného a brutálního útoku ukrajince. Mladý sportovec bojoval několik dní na ARO a přišel o nohu. Ale nevzdal se a se životem se zdárně pere dál.

 

„Jsem rád, že moje děti jsou i u věcí, jako byl křest mé knížky, vidí tu atmosféru a mohou nakouknout i pod pokličku. Teď, příští týden 26. dubna máme druhý křest (po tom pražském) v kulturním centru Papírna v Chebu. Akce je veřejná a knihu si tam bude každý moct koupit i s mým podpisem, stejně jako to lze přes odkaz http://aos-knihy.cz/kniha/mezi-svymi-rymy/ na vydavatelství, kde si knihu on-line objednáte a dostanete i s mým podpisem. Mám z té knihy radost, protože je to taková naše společná tvorba s panem vydavatelem i paní autorkou Michaelou Žemličkovou, která tomu dala tu nádhernou podobu díky jejím černobílým obrazům, které publikací provázejí," prozradil Petr Batěk s tím, že 3. křest bude 12. května v Mariánských Lázních v rámci koncertu Václava a Jana Neckářových, který on bude moderovat.

 

„Kmotry tak budou Václav s Janem a ještě u toho bude kněz, který knize požehná. Básně budou mít i svou audiopodobu, na které právě pracujeme a budeme mít ty verše namluvené řadou známých osobností, mých kolegů  a přátel. A jakmile to bude aktuální, pošeleme do světa informaci, že už je i ta audioverze," dodal Batěk.

 

Ten nedávno dotočil hlavní roli v první sérii nového seriálu Tomáše Magnuska Čechovi, což je takový český Dallas, který by se na obrazovkách měl objevit letos na podzim. Nyní bude točit další roli v seriálu pro TV Prima a řeší i další nabídky. „Kromě toho moderuji plesy, akce, křty a to mě baví. Taky skládám hudbu a už brzo vypustíme novou písničku i s klipem. Věřím, že ta se bude hodně líbit," dodal herec, moderátor, hudebník a básník.

Zdroj: Metropol / Foto: Míra Volf a archiv P. Baťka

Děti Petra Baťka - malý Péťa i Kristýnka jsou zdárnými budoucími nástupci ostříleného matadora

Na plzeňském náměstí spolu s otcem Petrem Baťkem modrovaly i jeho děti

Petr Batěk vypustil do světa nedávno novou knihu básní Mezi svými rýmy

S Libuší Švormovou při natáčení seriálu Čechovi

Tématické zařazení:

 » Kultura  

 

 

Další informace: