Čerstvý držitel Ceny Anděl Miro Žbirka v novém klipu připomíná Formanův Konkurs i legendární Semafor - Kultura - Český Metropol

Kultura

Čerstvý držitel Ceny Anděl Miro Žbirka v novém klipu připomíná Formanův Konkurs i legendární Semafor

Praha I Nový singl Mira Žbirky Každý chce byť naj z oceněného Double Alba ve videoklipu připomíná dobu slavného Semaforu a kultovní film Miloše Formana Konkurs, který měl premiéru před 55 lety. Stejně jako film, tak i klip se v režii Davida Žbirky natáčel v prostorách divadla a podobně jako ve filmu, i v klipu se objeví nejznámější osobnost této scény pan Jiří Suchý.

 

„Jsem velmi rád, že se takto neplánovaně v klipu spojil film, který mám rád, s divadlem, jenž v historii československé hudby tolik znamenalo. Tehdy se hudebně nadaní jedinci hledali pomocí konkurzu, dnes k tomu máme talentové soutěže. Jen jedno se nezměnilo - každý chce dokázat, že je ten NEJ. Potěšilo mě, že se David rozhodl klip takto zpracovat, a také že jsem v něm nemusel hrát hlavní roli,“ říká Miro Žbirka s úsměvem.

 

„To, že si pan Suchý našel čas, přijal úlohu v našem klipu a umožnil nám natáčet přímo u něj v divadle, je pro mne velká čest.“

 

Kromě šéfa Divadla Semafor, letos slavícího šedesát let existence, v klipu účinkují muzikant Honza Horáček, herečka a zpěvačka Dáša Zázvůrková a syn bubeníka skupiny Olympic, youtuber a hudebník Milan Peroutka. Hlavní dívčí role zastaly mladé herečky Ester Grohová a Františka Brzobohatá.

Na klip se můžete podívat zde: http://www.youtube.com/watch?v=FQ--3HSJ9Xc

 

Podobně jako Double Album má nové video i anglickou verzi s názvem Nothing Ever Rhymes jehož text napsal legendární anglický textař a básník Pete Brown.

 

Vstupenky na tři velké koncerty Mira Žbirky s podtitulem 40 let na scéně jsou již v prodeji. Spolu s uznávanými anglickými a americkými hudebníky během nich Miro Žbirka naživo představí poslední studiové Double Album a s dalšími exkluzivními domácími i zahraničními hosty zahraje největší hity vlastní čtyřicetileté sólové hudební kariéry.

 

V pražské O2 areně se koncert uskuteční 3. prosince, v Bratislavě pak od dva dny později 5. prosince na Zimném štadiónu Ondreja Nepelu, 

 

Zdroj: Metropol / foto: Zbirka.cz

Miro Žbirka s Jiřím Suchým

Zpěvák se Silvií Arestovou

Na své publikum se už Miro Žbirka velmi těší

Tématické zařazení:

 » Kultura  

 

 

Další informace:

 

 

 

Anketa

Souhlasíte se zavedením elektronických pokladen?

ano

59.2%

 

ne

40.8%

 

 

Anketa

Jste pro, aby se znovu proplácely i první tři dny nemocenské?

ano

68.8%

 

ne

31.2%