Nejtěžší český režisér Tomáš Magnusek natáčí “český Dallas” - Kultura - Český Metropol

Kultura

Nejtěžší český režisér Tomáš Magnusek natáčí “český Dallas”

Náchod I Takzvaně nejtěžší český režisér Tomáš Magnusek se stal fenoménem. Jeho filmy a seriály mají více než dobrou sledovanost a herci, převážně zvučných jmen mu neříkají NE! Nyní dotáčí první sérii nového českého seriálu, který lze označit za “český Dallas”.

 

Seriál Čechovi, jak se příběh jmenuje, jako sága podnikatelské rodiny čtyř generací vychází v podstatě z modelu legendárního amerického příběhu Dallas. Sám autor scénáře, režisér i herec Tomáš Magnusek se tímto tématem zabývá už dvacet let. Na seriálu spolupracuje s druhou režisérkou Evou Toulovou.

„Mám proto do detailu zpracovanou dějovou linku, charakteristiku postav a na rozdíl od řady seriálů, tady je už nyní jasné, jak která z postav po všech sériích, které bych rád zrealizoval, skončí,” svěřil se Metropolu Magnusek.

Před několika dny v Náchodě točil například scény z podnikatelského plesu, kde se sešla celá řada herců. Libuše Švormová, Kateřina Macháčková, Miloslav Mejzlík, Petr Batěk, Robert Cejnar, Andrea Elsnerová, Bára Šťastná, Tereza Němcová, Vilém Udatný... V seriálu si ale roli starostu zahraje starosta Náchoda a poslanec Jan Birke, policejního prezidenta Felix Slováček a roli rodinného právníka zase sexuolog Radim Uzel. Svou roli v Čechových bude mít i manželský pár Eva Hrušková a Jan Přeučil či slovenský herec Roman Pomajblo.  S ním před časem Tomáš Magnusek v Babiččině údolí, kde vznikají scény interiéru milionářské vily, vybudoval Herecké muzeum, které čítá desítky artefaktů herců, z nichž všichni prošli filmy či seriály, které režisér doposud vytvořil. Byl to například on, kdo naposledy obsadil herečky jako Zita Kabátová, Antonie Hegerlíková, nebo Libuši Šafránkovou s Josefem Abrhámem.

p.p1 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; line-height: 14.0px; font: 14.0px 'Times New Roman'; color: #000000; -webkit-text-stroke: #000000} span.s1 {font-kerning: none}

„Před námi je ještě zhruba pět natáčecích dnů. Předpokládáme i podle počasí, že do konce února, nejdéle do začátku března bude natočeno. Pak přijde na řadu postprodukce. Momentálně se jedná s televizemi, které už projevily o seriál zájem. Pokud vše dobře půjde, první 13dílná série by se na obrazovky mohla dostat na podzim letošního či začátkem příštího roku. Nyní už se pomalu připravuje natáčení druhé série. 

Zdroj: Metropol / foto: Jaroslav Hauer/

V Náchodě se natáčely scény k podnikatelskému plesu seriálu Čechovi

Seriál Čechovi bude plný zvučných hereckých jmen!

Režisér Tomáš Magnusek (vlevo) seriál nejenom režíruje, ale hraje v něm i jednu z hlavních rolí

Tématické zařazení:

 » Kultura  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

 

Další informace: