Praha dá miliony na opravy sportovišť - Sport - Český Metropol

Sport

Praha dá miliony na opravy sportovišť

Foto ilustrační archiv

Praha | Rada h. m. Prahy schválila přidělení mimořádné finanční podpory v oblasti sportu na odstranění havarijních stavů a rekonstrukce sportovišť. Celkem se jedná o téměř 160 milionů korun, z nichž většinu na investice do sportovišť obdrží městské části.

 

„Dáváme zhruba 160 milionů korun, za něž se opraví téměř 70 veřejných sportovišť, mezi nimi třeba řada školních hřišť. Díky těmto finančním prostředkům se podaří skokově zlepšit sportovní infrastrukturu v Praze. Sport je pozitivním fenoménem dneška a jednoznačně si podporu ze strany města zaslouží,“ řekl náměstek primátorky pro dopravu, sport a volný čas Petr Dolínek, který návrh podpory v Radě hlavního města Prahy prosadil.

Investiční dotace pomohou vzniku či rekonstrukci mnoha desítek sportovišť. Mezi jinými například výstavbě multifunkční sportovní hale Tatranu Střešovice (5,2 mil.), vybudování víceúčelového hřiště při ZŠ Tupolevova (4,5 mil.), přestavbě multifunkčního sportoviště u ZŠ Na Korábě (8 mil.), rekonstrukci školního sportovního areálu při Základní škole T. G. Masaryka na Ortenově náměstí (6,5 mil.), rekonstrukci pěti veřejných sportovních hřišť v Praze 13 (9 mil.), rekonstrukci veřejně přístupného školního sportoviště při ZŠ Jeremenkova (8 mil.), ale i rekonstrukci dvou skateparků na Štvanici a Čentická (1,5 a 4,5 mil.), softballového areálu při ZŠ Dolákova (5,2 mil.), plaveckého bazénu v Letňanech (3,6 mil.) a celé řadě dalších. Zdroj: Hl. m. Praha

 

 

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Sport  

 

Anketa

Souhlasíte se zavedením elektronických pokladen?

ano

58.3%

 

ne

41.7%

 

 

Anketa

Jste pro, aby se znovu proplácely i první tři dny nemocenské?

ano

68.2%

 

ne

31.8%