Ing. Andrea Pfeffer-Ferklová, MBA - Lídr kandidátky ANO 2011 Karlovy Vary na primátora - Politika - Český Metropol

Politika

Ing. Andrea Pfeffer-Ferklová, MBA - Lídr kandidátky ANO 2011 Karlovy Vary na primátora

foto archiv

Narozena 1. ledna 1975 v Sokolově, vystudovala VŠE Praha, poté studium MBA na Prague International Business School. Je vdaná, k jejím zájmům patří například sport – běh, jízda na kole, spinning, golf, tenis. Dále pak hudba, zpěv, hra na kytaru. V grandhotelu Pupp prošla řadou manažerských funkcí, od roku 2006 je jeho generální ředitelkou.

Prosazujete MHD zdarma. Nejde pouze o líbivé, předvolební téma a slib?
Podobné projekty běží nyní i v jiných městech naší republiky nebo v zahraničí. Tímto krokem chceme přispět k podpoře rodin s dětmi i seniorů, zároveň přispět k lepšímu ovzduší ve městě. Věříme, že ušetřené prostředky za MHD budou motivovat občany našeho města ke snížení počtu osobních aut ve městě.
Současně si ale uvědomujeme, že nic není zadarmo. Samozřejmě, že chybějící finance za prodej jízdenek budou v rozpočtu dopravního podniku chybět. Kompenzace se však nabízí - přehodnocení důležitosti jednotlivých položek v rámci městského rozpočtu, zodpovědné hospodaření, efektivní provoz, hledání nových příjmů. Rozhodně nepůjdeme cestou snižování kvality a rozsahu služeb! Naopak! Budeme se snažit v rámci evropských i státních dotačních titulů, získat nové finanční prostředky na modernizaci vozového parku.

 

 

Prosazujete rekonstrukci Alžbětiných lázní…

Současný stav této jedinečné budovy je zoufalý. Míra zanedbání z minulých let se nedá vyřešit během pár měsíců a za malé peníze. Naštěstí nedošlo k uzavření kontroverzní koncesní smlouvy na rekonstrukci Alžbětiných lázní s vybudováním aquaparku a hotelu. Současné zastupitelstvo přesunulo celou věc na nové vedení města, které vzejde z říjnových komunálních voleb. Zásadním úkolem bude zachování veřejného lázeňského provozu pro všechny a zajištění opravy a modernizace výjimečné budovy v centru města. Nechceme město zadlužovat neprůhlednými projekty, ani ho připravovat o hodnoty, které ho dělají výjimečným.

 

Objekt krematoria zchátral. Vnímáte tento problém?

Současná situace, kterou musí prožívat pozůstalý s nedůstojným převozem zesnulého či zesnulé do jiného regionu ke zpopelnění, je nepřijatelný. Vedení města totiž zcela ignorovalo problém s dosluhujícím zařízením krematoria, ale i se samotnou chátrající budovou. Je bezpodmínečně žádoucí zajistit obnovení přerušeného provozu a zahájit činnosti k výstavbě nového důstojného stánku posledního rozloučení. Na dané nápravě budeme velmi úzce spolupracovat i s krajským vedením, které v této věci chce činit rázné kroky.

 

Město rovněž trápí málo parkovacích míst…

Nedostatečné parkovací plochy jsou tématem téměř ve všech městech naší republiky. Dnes je standardem, že rodiny mají jedno, někdy i dvě auta. Musí být také standardem, aby je měli kde zaparkovat. Je potřeba se zaměřit na parkovací domy, lidé také musí mít možnost zaparkovat, když k někomu jedou na návštěvu. Ani Karlovy Vary na tom nejsou lépe. Léta slibované a nezbytně nutné parkovací domy nikde. Bez vhodného a kapacitně dostačujícího parkování se nám nikdy nepodaří adekvátně zregulovat dopravní zatížení městských ulic. Využijeme prostor v okrajových částech města, budeme iniciovat výstavbu parkovacích míst či domů, prověříme možnosti parkování u škol a školek, zoptimalizujeme veřejnou dopravu tak, aby linky vyhovovaly požadavkům občanů a návštěvníků města.

 

Jedním z bodů vašeho programu je také bydlení pro mladé, startovací byty?

Je nutné zajistit chybějící bytovou kapacitu pro nejvíce ohrožené skupiny - mladé, začínající rodiny, seniory či hendikepované. Vzhledem k tomu, že město již nemá vlastní kapacity, využijeme všechny dostupné možnosti čerpání dotací . Oslovíme příslušná ministerstva, vytvoříme podmínky pro soukromé investory. Město musí jednat s developery, připravovat pozemky, pomoct se stavebním řízením. Rozhodně nechceme zahušťovat výstavbu, zaměřit se je třeba na brownfieldy a místa, která leží ladem. V případě sociálních služeb je cestou také větší podpora domácí péče a terénních služeb. Řada lidí dokáže žít s dopomocí v přirozeném domácím prostředí.

 

Region trápí odchody mladých lidí…

Vary nemají univerzitu. Jednou z priorit proto musí být zajištění univerzitního vzdělávání.  Musíme také jednat s atraktivními velkými zaměstnavateli - dobrým příkladem je aktivita naší hejtmanky, která usiluje o polygon pro testování autonomních vozů BMW na Sokolovsku.    Vary také musí být atraktivní místo pro život - proto náš návrh MHD zdarma. Město musí více podporovat kulturu a sportovní vyžití.

 

 

 

 

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Politika  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření

 

 

Anketa

Souhlasíte se zavedením elektronických pokladen?

ano

58.8%

 

ne

41.2%

 

 

Anketa

Jste pro, aby se znovu proplácely i první tři dny nemocenské?

ano

68.8%

 

ne

31.2%