Vzájemná mezinárodní spolupráce úspěšně pokračuje - Politika - Český Metropol

Politika

Vzájemná mezinárodní spolupráce úspěšně pokračuje

zdroj: Liberecký kraj

Liberecký kraj | Setkání se všemi partnerskými regiony Vinnytské oblasti a oslav Dne nezávislosti Ukrajiny se v minulém týdnu zúčastnila delegace Libereckého kraje, kterou vedl hejtman Martin Půta. Jak zaznělo na...

 

úvodním jednání s vedením Oblastní státní administrativy ve Vinnytsii, za rok od začátku oficiální spolupráce se podařilo uspořádat už několik konkrétních akcí. Navázaly se kontakty mezi některými firmami, zejména v oblasti potravinářství, připravují se stáže zdravotních sester a lékařů v krajské nemocnici, dojednává se i předání některé zdravotnické techniky pro nemocnici ve Vinnytsii. V květnu získala vybraná škola na Ukrajině z Libereckého kraje české učebnice a další pomůcky. Letos v srpnu pak Liberecký kraj uspořádal dvoutýdenní tábor pro děti z rodin přímo postižených válkou na Donbasu.
 
„Taková spolupráce je užitečná pro obě strany. Když pominu obchodní kontakty některých firem, pak vidím jako nejslibnější projekty ve zdravotnictví, školství nebo kultuře. Zájem z ukrajinské strany je velký a díky dobré vzájemné spolupráci se za krátkou dobu podařilo několik věcí. Při setkání s předsedou Oblastní státní administrativy Valerijem Korovijem zaznělo, že na ukrajinské straně si mimořádně váží toho, že jejich děti mohly v létě dva týdny strávit v Libereckém kraji, poznat naši zemi a odpočinout si od starostí, které jejich rodiny bohužel musí řešit,“  uvedl hejtman Martin Půta.
 
Ještě v letošním roce by měla spolupráce pokračovat pracovním pobytem ukrajinské delegace v Liberci zaměřeným hlavně na předávání zkušeností v oblasti financování veřejné správy, dotační politiky, rozpočtových pravidel a přípravy investic. „Ve Vinnytsii jsme mimo jiné diskutovali i témata, které pro ně připravíme právě na toto pracovní jednání. Naše zkušenosti jim mohou pomoci v řešení problémů, kterým aktuálně čelí při zavádění reformy financování veřejné správy na Ukrajině,“ doplnila statutární náměstkyně hejtmana Jitka Volfová.

Zdroj: Liberecký kraj

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Politika  

 » Kraje  » Liberecký  

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

35.7%

 

Ne

38.7%

 

Zlepšuje se to

25.6%