Ministr Brabec si přijel U-ŽÍT Litoměřice - Politika - Český Metropol

Krajská zdravotní pořádá akci nazvanou Když se chceš opalovat, musíš se chránit

zdroj: KZ

Chomutov | Specializované kožní pracoviště, centrum péče o maligní melanom Krajské zdravotní, a. s. – Nemocnice Chomutov pořádá pod hlavičkou České akademie dermatovenerologie a ve spolupráci se statutárním...

 

městem Chomutov akci Když se chceš opalovat, musíš se chránit. 
Akce se koná na Kamencovém jezeře v Chomutově, kde proběhne také bezplatné vyšetření návštěvníků, kteří se dostaví v plavkách.
Dermatologové vám poradí, jak se správně chránit před slunečním zářením, jak provádět samovyšetření kůže a jak poznat kožní nádorové a přednádorové změny. Pro všechny, kdo bezplatné vyšetření podstoupí, jsou připraveny vzorky opalovacích krémů s UV filtrem.
Akce na Kamencovém jezeře v Chomutově proběhne v pátek 23. června 2017 od 11.00 do 16.00 hodin.
Odborným garantem akce je MUDr. Radka Neumannová, primářka Kožního oddělení Krajské zdravotní, a. s. – Nemocnice Chomutov.

Zdroj: KZ

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Zdraví  » Zdraví  

 » Kraje  » Ústecký  

 

Soutěž Ocenění českých lídrů vyhlásila výsledky

zdroj: Agentura Helas

Praha | Historicky první ročník soutěže Ocenění českých lídrů zná své vítěze. Porota na základě ekonomických výsledků výhradně českých firem s ročním obratem minimálně 200 milionů korun a více než...

 

50 zaměstnanci ocenila nejlepší společnosti ze všech 14 krajů České republiky. Kritériím projektu odpovídalo v letošním roce 1306 firem, jež vybral odborný garant soutěže, společnost CRIF – Czech Credit Bureau.
„Projekt Ocenění českých lídrů volně navazuje na Ocenění českých podnikatelek. Jeho cílem je vyzdvihnout snažení a úspěchy velkých firem, které jsou v ryze českých rukách. Díky tomuto projektu vzniká podnikatelský prostor, ve kterém jsou sdruženy výhradně české firmy podnikající transparentně s výbornými ekonomickými výsledky a vynikajícím ratingem a scoringem. Prostor, ve kterém mohou sdílet zkušenosti, vyměňovat si informace a mnohdy tak nacházet řešení větších či menších problémů, které je na cestě za úspěchem potkávají,” říká Helena Kohoutová, zakladatelka projektu Ocenění českých lídrů a majitelka Agentury Helas.
„Pro vyhodnocení soutěže Ocenění českých lídrů jsme nejdříve vybrali transparentní společnosti s českými majiteli a provedli vyhodnocení úrovně jejich hospodaření formou výpočtu Indexu Cribis, který v sobě zahrnuje řadu ukazatelů z dat účetních závěrek korigovaných o doplňující nefinanční informace jako je vliv odvětví či regionu nebo existence negativních záznamů. Následně pak proběhlo hodnocení poroty, která vedle vybraných ekonomických veličin posuzovala i další aspekty jako je charitativní činnost podnikatele či jeho podnikatelský příběh. Ve výsledcích soutěže bylo uvažováno jak hodnocení odborného garanta společnosti CRIF, tak hodnocení poroty“ upřesnil Pavel Finger, místopředseda představenstva odborného garanta soutěže společnosti CRIF – Czech Credit Bureau.
První místo v Praze (zde kritériím soutěže vyhovělo 263 firem) obsadil výrobce sanitární techniky Alca plast, s.r.o. Na druhé příčce skončila společnost TRANSROLL-CZ, a.s., která se zabývá výrobou dopravních komponentů pro pásové dopravníky a válečkové tratě. Třetí pozici pak porota přiřkla společnosti PEGAS CONTAINER, s.r.o., která patří k předním českým výrobcům obytných a sanitárních kontejnerů a modulárních staveb. Vítězstvím ve Středočeském kraji (119 firem), se může pochlubit společnost Arboeko, s.r.o., která se zabývá  pěstováním, prodejem a distribucí okrasných dřevin. Druhé místo obsadil strojírenský závod Strojmetal Aluminium Forging, s.r.o., na třetí příčce se pak umístily SIKO KOUPELNY, a.s..  
V Jihočeském kraji (55 firem) patří první místo společnosti DRUŽINA, s.r.o., která se zabývá převážně výrobou a prodejem polních plodin. Druhé místo patří logistické firmě Transforwarding a.s., třetí pak společnosti Flosman, jež se specializuje na nákup, prodej a rozvoz potravin. Prvenství v Plzeňském kraji (63 firem) patří strojírenská společnosti FERRUM PLZEŇ, s.r.o., druhé místo v žebříčku obsadila firma AIR POWER, s.r.o., která se zabývá převážně montáží stavebních strojů poháněných spalovacími motory. Na třetí pozici se dostal prodejce pohonných hmot a provozovatel sítě čerpacích stanic ONO, společnost Tank ONO, s.r.o.
V Karlovarském kraji (18 firem) ocenila porota jedinou firmu, a to strojírenskou společnost Abydos s.r.o.. Na nejvyšší příčce v Ústeckém kraji (64 firem) se umístila společnost HIT OFFICE, s.r.o., výrobce a distributor kancelářských a školních potřeb z papíru, kartonů a lepenek. Druhé místo obsadila společnost Rekultivace Ústí nad Labem, s.r.o., jenž se ve svém podnikání zaměřuje především na oblast nakládání s odpady a rekultivační práce. Třetí pozice pak patří akciové společnosti MEVA, která se zabývá výrobou nádob na odpad. 
Prvenství v Libereckém kraji (37 firem) si připsala společnost KROFIAN CZ, s.r.o., jež se věnuje vývoji, výrobě a servisu automatizačních zařízení. Za ní se umístil dodavatel průmyslových zařízení, společnost MEGA, a.s., specializující se na membránové technologie, povrchové úpravy a ekologické služby. Třetí příčku obsadila společnost ECOGLASS, a.s., která se zabývá výrobou přesně lisované optiky pro osvětlovací aplikace, zejména reflektorů automobilů, hranolů pro osvětlení ranvejí letišť nebo čoček pro LED veřejné osvětlení. Šampionem Královéhradeckého kraje (72 firem) se stala stavební a developerská firma STAKO, s.r.o. Druhou příčku obsadil strojírenský KARSIT HOLDING, s.r.o., který se specializuje především na výrobu produktů pro evropský automobilový průmysl.
Společnost TMT Chrudim, s.r.o., výrobce dopravníků a dopravníkových systémů, se stala vítězem soutěže v Pardubickém kraji (66 firem). Druhé místo patří výrobci zastřešení teras, bazénů a vířivých van, společnosti ALUKOV, a.s. Na třetí příčce skončila firma Isolit-Bravo, s.r.o., výrobce a dodavatel produktů pro automobilový průmysl, zdravotnictví i domácnosti. V Kraji Vysočina (76 firem) se nejvýše umístila IT společnost GORDIC, s.r.o., druhý skončil výrobce a prodejce dveří a zárubní SAPELI, a.s. Třetí pozici obsadila společnost Crystalite Bohemia specializující se na výrobu a prodej nápojového a dekoračního skla.
Vítězem OCENĚNÍ ČESKÝCH LÍDRŮ v Jihomoravském kraji (171 firem) se stala společnost Remet, s.r.o., která je dodavatelem hliníkových slitin a kovových polotovarů. Na druhé příčce skončila Kloboucká lesní, s.r.o., společnost působící v oblasti dřevozpracujícího průmyslu. Cena za třetí místo pak připadla telekomunikační společnosti InfoTel, s.r.o. Lídrem v Olomouckém kraji (64 firem) se stala společnost FARMAK, s.r.o., jež se zabývá vývojem, výrobou a prodejem generických léčiv. Druhý skončil výrobce a prodejce drobných elektrospotřebičů EMOS, s.r.o. Třetí příčku obsadila strojírenská firma ZLKL, s.r.o.
Ve Zlínském kraji (116 firem) patří první místo v žebříčku společnosti ALTECH, s.r.o., která se zabývá výrobou šikmých schodišťových plošin, svislých plošin a dalších výrobků pro imobilní osoby. Druhou příčku obsadil výrobce modulárních domů KOMA MODULAR, s.r.o. a na třetí pozici skončily Chropyňské strojírny, s.r.o. Vítězem v Moravskoslezském kraji (122 firem) se stal výrobce populárních medových dortů MARLENKA international, s.r.o. Hned za ním skončil výrobce kovového nábytku Kovona Systém, s.r.o. Na třetí příčce se umístila společnost ISOTRA, jež se zajímá o problematiku technologií clon slunečního záření a její dopad na energetickou úspornost. Vyrábí interiérové zastínění, exteriérové zastínění, eurookna a dřevěné dveře.
„Společným rysem oceněných lídrů jsou nejen jejich výsledky v tuzemsku, ale také jejich úspěch v zahraničí, kam nebojácně expandují,” popisuje Renata Pazourková, národní manažerka pro prodej firemním zákazníkům společnosti Vodafone a dodává: „Zároveň ale nezapomínají na své kořeny a k České republice se po celém světě hrdě hlásí.”
„V Expobank CZ si ceníme aktivních českých firem, které úspěšně podnikají v ČR a mají odvahu rozšířit své aktivity i za hranice naší republiky. Prostřednictvím našich finančních služeb, individuálního přístupu a podporou v oblasti přeshraničních služeb jim pomáháme zvyšovat jejich konkurenceschopnost. Důležitost podpory nových českých vývozců a oceňování těch stávajících tedy vnímáme jako klíčovou,“ říká Martin Krajíček, ředitel pro velké a společnosti a strukturované financování Expobank CZ.
Do projektu je společnost nominovaná na základě analýzy veřejně dostupných údajů všech společností v České zpracovaných odborným garantem, kterým je prestižní mezinárodní společnost, specialista na rating a scoring firem, CRIF – Czech Credit Bureau, a. s.  Předpokladem je dostupnost závěrek za rok 2014 a 2015 iRating ve stupních 1 - 11.  Součástí registrace je zodpovězení otázek a poskytnutí ekonomických výsledů posledního období (tj. rok 2016). Společnosti dále splňují pravidlo 100% českého vlastnictví a českého občanství majitelů, pravidlo ročního obratu 200 milionů korun aspoň a výše bez omezení, minimálního počtu 50 a více zaměstnanců a v neposlední řadě mají podvojné účetnictví nejméně po dobu 4 let.
V projektu nesoutěží společnosti, jejichž předmětem podnikání je vývoz surovin, starožitných předmětů, zbraní a služby finanční povahy.
Více informací o projektu naleznete na www.oceneniceskychlidru.cz.

Zdroj: Agentura Helas

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kultura  » Kultura  

 » Kraje  » Praha  

 

Nové laboratoře trutnovské nemocnice budou stát 265 milionů korun

zdroj: Královéhradecký kraj

Trutnov | Velké změny čekají areál Oblastní nemocnice Trutnov. Budovy, ve kterých se nachází laboratoře několika nemocničních oddělení, svým technickým stavem již nevyhovují potřebám nemocnice, a je proto...

 

nezbytné je přestavět. Královéhradecký kraj na celý projekt vyčlenil 265 milionů korun, přičemž rekonstruovat by se mohlo začít ještě tento rok.
„Kvůli složitosti celé akce a především pak z důvodu zabezpečení co možná nejkratšího výpadku péče o pacienty bude tato rekonstrukce rozdělena do dvou etap. První etapa řeší přestavbu objektu oddělení lékařské mikrobiologie a imunologie (OLMI), ve druhé etapě dojde k demolici budovy oddělení klinické biochemie (OKB), na jehož místě vznikne pracoviště konsolidovaných laboratoří,“ sdělil Aleš Cabicar, náměstek hejtmana pro oblast zdravotnictví.
Objekt OLMI (budova K) bude zrekonstruován jen částečně. Touto přestavbou se ale vyřeší nahrazení provozu přilehlé budovy OKB (pavilon B a C), která bude zbourána a na jejím místě vyroste nová budova konsolidovaných laboratoří. V této budově bude navíc zřízeno i transfuzní a hematologické oddělení, čímž dojde k uvolnění pronajatých prostor mimo areál nemocnice, a přestěhuje se sem také oddělení nukleární medicíny.
„Vedle zmíněných prací bude rekonstruována i budova G, která v současné době slouží jako pracoviště oddělení nukleární medicíny. V daném objektu budou po přestavbě vybudovány kanceláře ředitelství nemocnice,“ doplnil náměstek Cabicar a dodal, že dosud vedení trutnovské nemocnice sídlilo ve třetím patře objektu OLMI, kam se nyní přestěhují konsolidované laboratoře a bude v něm zřízeno oddělení centrálního příjmu.
Na celou přestavbu se počítá s investicemi ve výši 265 milionů korun. Pro tyto účely vyčlenil kraj prostředky z Fondu rozvoje a reprodukce Královéhradeckého kraje na roky 2017-2020 v odvětví zdravotnictví.

Zdroj: Královéhradecký kraj

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Zdraví  » Zdraví  

 » Kraje  » Královéhradecký  

 

Kraj letos poprvé ocení nejlepší pečovatelky

zdroj: Liberecký kraj

Liberecký kraj | Svou Pečovatelku roku bude mít letos poprvé i Liberecký kraj. Na začátku října ocení tímto titulem špičkové pracovnice v sociálních službách z celého kraje. S nápadem přišel náměstek hejtmana...

 

Pavel Svoboda, který se inspiroval podobnou akcí, pořádanou v Jablonci nad Nisou.
 
Poděkování těm, co pečují o seniory, zdravotně postižené a další klienty, a to za mzdy hluboko pod celostátním průměrem, se uskuteční v Liberci u příležitosti Mezinárodního dne seniorů. Své pracovnice v sociálních službách, pečovatelky a osobní asistentky, budou nominovat samotné organizace, poskytující sociální služby.
 
„Pátý ročník Jablonecké pečovatelky se uskutečnil na konci minulého týdne v Městském divadle jako součást Koncertu proti násilí na seniorech. Akci dobře znám ze svého předchozího působení na jablonecké radnici, a nenechal jsem si ji ujít ani nyní. Pečovatelky a osobní asistentky berou svou práci jako poslání. Zaslouží si naši úctu a poděkování. Proto chceme ocenění rozšířit na celý Liberecký kraj a připravujeme vůbec poprvé krajskou Pečovatelku roku,“ vysvětlil náměstek hejtmana LK Pavel Svoboda.
 
Titul Jablonecká pečovatelka si převzalo sedm pečovatelek a osobních asistentek nejen za práci s klienty, ale i za své další profesní a osobní kvality. Ocenění uděluje statutární město Jablonec nad Nisou ve spolupráci s místní Diakonií.

Zdroj: Markéta Dědková

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Liberecký  

 

V Praze 2 vzniknou tři dobíjecí stanice pro elektromobily

zdroj: Hl. m. Praha

Praha | Zastupitelé v Praze schválili poskytnutí účelové investiční dotace ve výši 950 000 korun městské části Praha 2. V rámci pilotního projektu konceptu Smart Cities zde vyrostou tři dobíjecí stanice pro elektromobily...

 

a budou instalovány tři chytré lampy s bezpečnostními prvky. 
Celková cena za realizaci projektu je 1 650 000 Kč, zbytek částky bude hradit společnost Pražská energetika, a. s. 
„Nedávno schválená koncepce Smart Prague do roku 2030 počítá i s podporou elektromobility a pro její rozvoj je nejdůležitější vytvořit kvalitní infrastrukturu. Aby pořízení elektormobilu do města dávalo smysl, musí mít samozřejmě člověk jistotu, že si auto bude mít kde dobít. Část dotace proto půjde na pilotní projekt na Praze 2, kde budou rozmístěny tři dobíjecí stanice, zároveň ale bude využita na instalaci tří chytrých lamp s bezpečnostními prvky. Dobíjecí stanice vyrostou na křižovatce ulic Polská a Budečská, na náměstí Míru před Úřadem městské části Praha 2 a na Karlově náměstí. Chytré lampy se objeví v Riegrových sadech, na Folimance a na Karlově náměstí,“ upřesnila primátorka Adriana Krnáčová.

Zdroj: Hl. m. Praha

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Doprava  

 » Auto  

 » Kraje  » Praha  

 

Krajská zdravotní uspořádala odbornou konferenci 15. Perinatologické dny Ústeckého kraje

zdroj: KZ

Ústí nad Labem | Gynekologicko-porodnická klinika Fakulty zdravotnických studií ústecké Univerzity J. E. Purkyně a Krajské zdravotní (KZ), a. s. - Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem uspořádala 15. Perinatologické...

 

dny Ústeckého kraje. 
Odborná konference proběhla v hotelu Ostrov u Tisé na Ústecku pod záštitou náměstka hejtmana Ústeckého kraje Stanislava Rybáka. Společně s přednostou kliniky Tomášem Binderem byli odbornými garanty konference také Pavel Gerych z téže kliniky a primář novorozeneckého oddělení ústecké Masarykovy nemocnice Petr Janec.
Neonatologie patří k oborům, v nichž Česká republika dosahuje jedny z nejlepších výsledků na světě. Lékařští specialisté jsou schopni zachraňovat děti s porodní hmotností 500 gramů a z nejkritičtější nejnižší věkové skupiny a hmotnosti pod 1000 gramů přes 50 % procent úspěšně vrátit, vesměs bez většího hendikepu, do života. 
V celé České republice existuje 12 perinatologických center a z nich má KZ dvě, v nemocnicích v Ústí nad Labem a v Mostě. Jde o centra vysoce specializované péče, prostřednictvím kterých zdravotníci poskytují komplexní péči o nejzávažnější stavy během těhotenství, porodu a šestinedělí, vyskytující se u matky, plodu či novorozence. Ústecké centrum má přesah do Libereckého kraje, mostecké na Lounsko a do Karlovarského kraje. 
"Chtěl bych vyjádřit vděčnost Ústeckému kraji za podporu edukativních akcí, jakou je naše konference. Bez finanční podpory kraje by se nemohla uskutečnit, protože získat prostředky pro uspořádání takových akcí, vzhledem k velkému množství odborných zdravotnických konferencí, je rok od roku obtížnější," řekl v úvodu Tomáš Binder.
"Je mi velkou ctí, a říkám to s plnou vážností, že jsem mohl převzít záštitu nad již 15. ročníkem Perinatologických dnů. Jsem totiž přesvědčen, že výsledky perinatologické péče v Ústeckém kraji jsou vynikající. Jménem svým a jménem vedení Ústeckého kraje vám všem za práci, kterou odvádíte ve prospěch těch nejmenších, děkuji. Lidská společnost není vlčí smečka, kde přežívají jen silní, ale je charakterizovaná tím, jak se dokáže postarat o své nejslabší. A vy to v každodenní praxi dokazujete," zdůraznil náměstek hejtmana Ústeckého kraje Stanislav Rybák, který vyslovil uznání přednostovi ústecké kliniky docentu Binderovi a jeho kolektivu za uspořádání konference. 
"Podporujeme rozvoj perinatologie. Velice jsme uvítali a přihlásili se do programu vypsaného ministerstvem zdravotnictví, což přinese pro obě centra - v Mostě a Ústí nad Labem - vybavení v řádu zhruba 70 milionů korun pro každé centrum. Zdravotnická technika zastarává a je potřeba ji obnovovat. Stejný program vypsalo ministerstvo i pro onkogynekologii, kterou díky tomu vybavíme technikou za dalších 60 milionů korun. Kvalita péče se tím zlepší, ale je třeba říci, že technika a budovy nehrají zásadní roli. Tu hrají zaměstnanci oddělení, jimž děkuji i já, protože výsledky obou perinatologických center jsou skutečně excelentní," řekl Josef Liehne, ředitel zdravotní péče KZ - Masarykovy nemocnice. 
Během konference její účastníci zhlédli a vyslechli jedenáct vystoupení svých kolegů, na dvoudenní  akci se přihlásilo 120 zdravotníků.

Zdroj: KZ

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Zdraví  » Zdraví  

 

Agrotec Petronas Syntium Rallly Hustopeče 2017

Zdroj: Honza Král

Kustopeče | Hustopečská rally byla součástí slovenského mistrovství, obě etapy se bodovaly zvlášť. Tovární jezdec Škody Motorsport Jan Kopecký potvrdil roli největšího favorita a už pošesté ovládl Agrotec Petronas...

 

Syntium Rally Hustopeče, zaznamenali 4. vítězství v řadě v českém šampionátu. Na druhém místě skončil Václav Pech a třetí Miroslav Jakeš.

Během posledního dne měli Jan Kopecký a Pavel Dresler své vedení plně pod kontrolou a jejich vítězství již nebylo ohroženo. Český šampion zaznamenal pět nejrychlejších časů a má nyní velmi dobrou pozici pro dosažení svého letošního cíle, kterým je již třetí celkové vítězství v šampionátu v řadě.

V cíli Jan Kopecký se spolujezdcem Pavlem Dreslerem oslavovali vítězství. „Byla to napínavá rally, ale opět musím poděkovat svému týmu, který mi poskytl tak vynikající vůz,“ vysvětloval Kopecký. Týmový kolega Pontus Tidemand soutěž hodnotil těmito slovy: „Skvělé rychlostní zkoušky a fantastickou atmosféru na českém šampionátu jsem si opravdu užíval.“

Zdroj: Honza Král

Zdroj: Honza Král

Zdroj: Honza Král

Zdroj: Honza Král

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

 » Kraje  » Moravskoslezský  

 

Anketa

Souhlasíte se zavedením elektronických pokladen?

ano

55%

 

ne

45%

 

 

Anketa

Jste pro, aby se znovu proplácely i první tři dny nemocenské?

ano

65.4%

 

ne

34.6%

 

 

Anketa

Opatříte si registrační značku na přání?

ano

42.7%

 

ne

57.3%