Paříž bojuje s oteplováním, bylo tam 42 stupňů Celsia. Zachrání ji vysazování stromů? - Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Paříž bojuje s oteplováním, bylo tam 42 stupňů Celsia. Zachrání ji vysazování stromů?

Paříž I Být turistou a procházet se po rozpálené Paříži, kde teploty na teploměru atakují hranici 42 stupňů Celisa ve stínu je skutečně úmorné. Průměrná teplota ve francouzské metropoli se stále více zvyšuje. Zachrání ji plánované vysazování stromů?

 

Za 30 let by Paříž mohla dosáhnout tolika stupňů, jako mají v Canbeře. Strategie vytváření "čerstvějšího" ovzduší ve městě, kterou obhajuje starostka Anne Hidalgová, má vést k budování parků, zahrad a vysazování zeleně s cílem snížit teplotu.

 

„Projekt předpokládá vybudování 30 hektarů dalších zelených ploch a výsadbu 20 tisíc nových stromů v letech 2014 až 2020. Počítá se i se zpřístupněním devíti hektarů bývalé železnice veřejnosti koncem léta a s vytvořením 28 školních dvorů s vysazenou zelení a čtyř takzvaných městských lesů, na nichž započnou práce příští rok,“ uvedl zástupce starostky pro urbanistiku Jean-Louis Missika.


Podle studie Curyšské univerzity věnované 520 velkým městům ve světě zažijí města s dosud mírnými teplotami změnu klimatu rovnající se jejich přemístění o 1000 kilometrů směrem na jih. Léta a zimy budou teplejší, o 3,5 až 4,7 stupně Celsia. V centru Paříže byla loni v létě naměřena při zemi teplota 65 stupňů Celsia.

Zdroj: Metropol / foto: archiv

V Paříži je i několik malých umělých pláží

Paříž je sice jedna z nejzelenějších metropolí, ale stále to nestačí!

Tématické zařazení:

 » Zajímavosti  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření