Česká rádia písničky od Jacksona hrát budou, veřejnoprávní rozhlas váhal! - Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Česká rádia písničky od Jacksona hrát budou, veřejnoprávní rozhlas váhal!

Praha I Celosvětový poprask způsobil dokumentární snímek Leaving Neverland, který podrobně popisuje jak měl zesnulý král popu Michael Jackson sexuálně zneužívat nezletilé chlapce. Mnohá rádia po světě proto okamžitě začala jeho písničky bojkotovat, v ČR je ale situace jiná.

 

Česká rádia na rozdíl od světových žádné zákazy hitů popového zpěváka neplánují. Většina tuzemských rozhlasových stanic navíc jeho skladby v pravidelných rotacích nehraje.

 

„Aktuální kauza kolem zesnulého zpěváka Michaela Jacksona má na běžný chod minimální vliv,“ uvádějí zástupci soukromých stanic.

 

Veřejnoprávní Český rozhlas se původně chtél situací zabývat, nakonec ale jeho zástupci uvedli, že proto, že Michael Jackson nebyl nikdy za zmíněný trestný čin odsouzen, není důvod k bojkotu. Navíc u nás o Jacksonovu hudbu není už tak extrémní zájem, jako byl před deseti patnácti lety. Proto ani rozhlas nezvažuje, že by písně z playlistu vyjmul.

 

Čtyřhodinový dokument televize HBO, který šokoval svět, odhalil šokující výpovědi dvou dnes již třicetiletých mužů, Jamese Safechucka a Wada Robsona, kteří údajně v dětství trávili se zpěvákem čas na jeho ranči Neverland a byli jím opakovaně zneužíváni.

 

Film dopodrobna vypráví o tom, jak se tehdy nezletilí chlapci s králem popu seznámili a jak následně vypadal jejich sexuální vztah. Až do smrti v roce 2009 mu však žádná vina prokázána nebyla.

 

Jako první na dokument zareagovala nejprve britská stanice BBC Radio 2, poté ho ze svých playlistů odstranily přední kanadské, australské a novozélandské rozhlasové stanice.

Zdroj: Metropol / foto: archiv

Dokument televize HBO odhalil šokující informace o sexuálním zneužívání dětí

Zde na ranči Neverland se měl Jackson s dětmi setkávat a dělat věci, které ho viní z pedofilie

Tématické zařazení:

 » Zajímavosti