Herečky a zpěvačky se v pražské botance nechaly okouzlit orchiedejemi! - Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Herečky a zpěvačky se v pražské botance nechaly okouzlit orchiedejemi!

Praha I Herečky a zpěvačky Ivana Chýlková, Jitka Zelenková, Jitka Asterová a Hanka Křížková se společně sešly v pražské Botanické zahradě. Nechaly se tak společně okouzlit krásou květin, konkrétně orchidejí. Přičemž dvě z nich oslaví letos životní jubileum!

 

Nechte se okouzlit bohatstvím světa orchidejí. Zavítejte do skleníku Fata Morgana, kde dnes odstartovala letošní nejočekávanější výstava inspirovaná krásou rostlinného těla - tak zní nabídka botanky.

 

Návštěvníci se zde seznámí s mnohými překvapivými tvarovými výstřelky i orchidejovými nej. Výjimečná je taktéž svým kreativním ztvárněním, které vzniklo pod vedením přední české floristky Kláry Franc Vavříkové.

 

Role patronek výstavy orchidejí se ujaly známé osobnosti, právě Ivana Chýlková, Jitka Zelenková, Hana Křížková a Jitka Asterová, které obdivovaly rozmanitost, barevnost i vůni těchto květin. „Jsou nádherné. Jedna hezčí než druhá," konstatovaly všechny svorně.

 

Právě proto, že jako zpěvačky a herečky jsou zvyklé dostávat květiny, dobře vědí, která květina se k čemu hodí. „Dostávám i orchideje, jsou nádherné, stejně jako jiné další květiny. Ty všeobecně miluji a mám jich, když to jde, plné okno i balkón," poznamenala Hanka Křížková.

 

Stejně jako Ivana Chýlková a Jitka Zelenková či Jitka Asterová. Poslední dvě jmenované slaví letos významné životní jubileum. „Já se té šedesátky nebojím, a ať dostanu květiny nebo ne, oslavím to s přáteli a kamarády. Na květiny nejsem náročná, ale jako každá žena je ráda dostávám," poznamenala Jitka Asterová, která je o celých deset let mladší než kolegyně Zelenková. Ta vypadá rovněž skvěle.

 

Výstava orchidejí ve skleníku Fata Morgana trvá do 31. března. Otevřeno je denně kromě pondělí od 9.00 do 19.00 hodin.

 

Kolekce orchidejí patří k prioritním sbírkám trojské botanické zahrady. Založena byla už v roce 1995 a v současnosti čítá více než 2300 druhů a zhruba dvojnásobný počet rostlin. 

 

Zdroj: Metropol / foto: Jaroslav Hauer/

Hanka Křížková miluje všechny květiny

Jitka Zelenková vypadá skvěle s květinou i bez ní

Jitka Asterová se prý blížící se šedesátky nebojí

Ivana Chýlková snad nestárne a je jako trvalka

Tématické zařazení:

 » Zajímavosti  

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

34.8%

 

Ne

41.6%

 

Zlepšuje se to

23.6%