Skláři tradičně myslí na potřebné - Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Skláři tradičně myslí na potřebné

foto archiv

Teplice – Skláři z teplické společnosti AGC Flat Glass Czech byli v prosinci tradičně štědří a nadělovali potřebným mladým lidem v regionu. Sto tisíc korun dostala Arkadie Teplice, která dlouhodobě pečuje o handicapované děti. Dalšími 50 000 korunami skláři přispěli na léčbu nemocného Kryštůfka.

 

Šeky předali zástupci firmy  na vánočním koncertě firmy, kde byl hlavní hvězdou Jiří Ševčík, Ivan Mládek, Tonya Graves a Pirate Swing Band. Ve čtvrtek 20. prosince pak obdrželo pamětní medaile 162 zaměstnanců AGC, kteří ve firmě pracují dvacet a více let. Každoroční oceňování je výrazem toho, jak si jeden z největších zaměstnavatelů v kraji lidí ve firmě váží. Skláře přišla svým zpěvem potěšit dívčí kapela Vesna.

 

Zdeněk Frelich, country manažer skupiny AGC v České republice: „Předávání finanční podpory těm, kteří ji skutečně potřebují, má vždy pro nás v AGC zvláštní atmosféru. Spoustu věcí na světě změnit nejde nebo se spíše zdá, že je změnit nelze. Stačí ale vždy alespoň malý krůček a vše může být jinak. Věřím, že dlouhodobá podpora nemocných a handicapovaných dětí na Teplicku ze strany naší společnosti je tím malým krůčkem, který postupně může svět měnit.“

 

AGC Flat Glass Czech podporuje teplickou obecně prospěšnou společnost Arkadii mnoho let. Pravidelně před Vánoci posílá finanční příspěvek na její činnost. Arkadie je základní a praktická škola, provozuje ale také chráněné dílny a poskytuje další sociální služby. Kromě toho AGC každý rok finančně podpoří i nemocné či handicapované mladé lidi. Letos firma to byl malý Kryštůfek, který je synem jednoho ze zaměstnanců firmy.

„Kryštůfek se narodil předčasně a projevily se u něj příznaky Hydrocefalusu. Na svůj věk podstoupil velmi těžké a komplikované operace. Malý chlapec trpí také obrnou a proto, aby se jeho stav i nadále zlepšoval, musí absolvovat dvakrát ročně speciální léčebné procedury. Ty poskytují Lázně Klimkovice na Ostravsku, ovšem nehradí je pojišťovny. Náš příspěvek by měl právě tuto léčbu Kryštůfkovi umožnit,“ upřesnil Libor Sehnal, manažer lidských zdrojů AGC Flat Glass Czech. (lar)

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Zajímavosti