O transplantaci orgánů přednášel Jiří Froněk z pražského IKEM - Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

O transplantaci orgánů přednášel Jiří Froněk z pražského IKEM

foto archiv

Ústí nad Labem | Další z řady přednášek cyklu Osobnosti české medicíny připravila Klinika anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny Fakulty zdravotnických studií Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a Krajské zdravotní, a. s. - Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem ve spolupráci se Vzdělávacím institutem Krajské zdravotní, a. s.

 

Do Ústí nad Labem přijel s přednáškou "Abdominální orgánové transplantace" doc. MUDr. Jiří Froněk, Ph.D., FRCS, přednosta Kliniky transplantační chirurgie Institutu klinické a experimentální medicíny (IKEM) v Praze.

"Posluchači by měli získat přehled, které transplantace se rutinně provádějí, jací pacienti jsou k transplantacím vhodní. Chci hovořit o tom, že transplantační chirurgie není medicína exkluzivní, ale běžná, patřící do spektra léčebných výkonů, a že je potřeba zvažovat každého pacienta, který je k transplantaci vhodný. Raději uvidíme deset referencí, z nichž u dvou pacientů budeme transplantovat, nežli tři pacienty, kteří jsou referováni pozdě a ta šance na úspěch už je malá," řekl před zahájením přednášky doc. MUDr. Jiří Froněk, Ph.D., FRCS.

"Jsem rád, že jsme mohli v našem cyklu přivítat obzvlášť výraznou osobnost české medicíny, pana docenta Froňka. Jeho téma je jistě zajímavé. Transplantologie je v Masarykově nemocnici - po vzniku pracoviště kardiochirurgie - asi jediným oborem, který nemáme ve spektru specializací zastoupen, a určitě se do něj pouštět nebudeme. Samozřejmě ale dodáváme pro transplantace dárce, jak dospělé, tak dětské. IKEM považuji za top pracoviště České republiky, proto mě vždy potěší, když do Ústí nad Labem přijede některý z mnoha jeho špičkových odborníků," uvedl MUDr. Josef Liehne, ředitel zdravotní péče Krajské zdravotní, a. s. - Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, o. z.

 

 

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Zajímavosti  

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

35.9%

 

Ne

38.4%

 

Zlepšuje se to

25.7%