Společenská odpovědnost organizací v Ústeckém kraji byla oceněna i letos - Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Společenská odpovědnost organizací v Ústeckém kraji byla oceněna i letos

foto archiv

Ústecký kraj | Hospodářská a sociální rada Ústeckého kraje a Ústecký kraj vnímají společenskou odpovědnost jako jeden z možných nástrojů ke zlepšení kvality života všech občanů v regionu, a proto vyhlášení Ceny Ústeckého kraje za společenskou odpovědnost je jen jednou z mnoha aktivit, které v této oblasti v regionu realizují.

 

Snaží se tak ocenit subjekty, které usilují o rozvoj kraje a přispívají k nim. A to jak v oblasti sociální, životního prostředí nebo v ekonomické sféře. Letos proběhl již 4. ročník soutěže a jak je vidět ze vzrůstajícího počtu přihlášených, těší se stále větší oblibě.

Ocenění byla předána účastníkům soutěže z rukou 1. náměstka hejtmana Ústeckého kraje Martina Kliky v prostorách Hotelu Větruše v Ústí nad Labem. Do čtvrtého ročníku soutěže se přihlásilo 43 subjektů. Jedná se o 11 subjektů více než v loňském roce, což je velmi pozitivní zpráva pro všechny, že se v Ústeckém kraji dělá mnoho dobrých věcí nad rámec zákona a povinností, jsou zde šikovní a schopní lidé a můžeme konkurovat zbytku republiky. Hodnocení zpracovávají nezávislí hodnotitelé Rady kvality České republiky. Slavnostního ceremoniálu se zúčastnili zástupci Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje, Agentury CzechInvest, za Radu kvality pak osobně její I. místopředseda Ing. Bronislav Mikel a samozřejmě také zástupci subjektů, jež se do soutěže zapojili.

„Společenská odpovědnost je pro nás velmi důležitá, neboť ji vnímáme jako slušnost. Organizace, které společenskou odpovědnost dobrovolně realizují, si velmi vážíme. A jsem velmi rád, že jich v našem kraji přibývá a získávají si stále větší prestiž. Zároveň jsou také inspirací pro další subjekty, “ zhodnotil soutěž 1. náměstek hejtmana Martin Klika.

„Vyhrát nemohou všichni, ale i tak oceňujeme všechny, kteří se zapojili a děkujeme za jejich účast“, doplnila Gabriela Nekolová, předsedkyně Hospodářské a sociální rady Ústeckého kraje.

Soutěž byla vyhlášena pro subjekty z podnikatelského i veřejného sektoru, které působí na území Ústeckého kraje. Probíhala v pěti kategoriích: podnikatelský subjekt (nad 1000 zaměstnanců, nad 250 zaměstnanců, do 250 zaměstnanců), organizace veřejného sektoru nebo obec.

 

Nejvyšší ocenění v kategoriích získali:

Podnikatelský sektor nad 1000 zaměstnanců: AGC Automotive Czech a.s.

Podnikatelský sektor nad 250 zaměstnanců: SPOLCHEMIE – Spolek pro chemickou a hutní výrobu, a.s.

Podnikatelský sektor do 250 zaměstnanců: Adler International, a.s.

Veřejný sektor – ostatní: Základní škola Měcholupy

Veřejný sektor – obce: Statutární město Most

C Group

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Zajímavosti  

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

36%

 

Ne

40.6%

 

Zlepšuje se to

23.4%