V Českém Krumlově podruhé sklidili úrodu vinné révy - Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

V Českém Krumlově podruhé sklidili úrodu vinné révy

foto archiv

Český Krumlov | V pořadí již druhou sklizeň vinné révy z vinice v klášterní zahradě na Tramínu má za sebou Český Krumlov. O obnovení tradice pěstování vinné révy v Českém Krumlově se před čtyřmi lety postarali zakladatelé Festivalu vína Český Krumlov, kteří právě v klášterní zahradě vysadili prvních 50 hlav hybridní odrůdy Solaris.

 

Přibližně 60 litrů moštu vydala sklizeň vinné révy, která dozrála v krumlovské vinici Na Tramínu. Vinná réva je obhospodařovaná zcela na principu biovinařství bez použití radikálních chemických zásahů. Že se tato péče, kterou vinné révě věnují zdejší vinaři, vyplácí, potvrzuje i Pavel Fučík ze Sdružení cestovního ruchu Český Krumlov, jeden z hlavních iniciátorů navrácení vinné révy do míst, kde se již v minulosti vinná réva pěstovala: „Je radost sledovat, že se naší obnovené viničce daří. Věřím, že letošní úroda bude opět kvalitní a že se naše snaha o šetrné pěstování projeví na kvalitě finálního produktu - českokrumlovského Solarisu.“

Již poslední měření moštoměrem zde na vinici na Tramínu slibovalo, že Solaris je v plné síle a ukazovalo, že cukernatost se přiblíží až úrovni pozdního sběru. Měření tento výsledek potvrdilo a krumlovští vinaři oznámili, že letošní úroda krumlovského Solarisu má 23 stupňů, což je o 2 stupně více než vloni.

Českokrumlovský Solaris má svou vlastní etiketu, na jejímž vzniku se podíleli studenti Střední uměleckoprůmyslové školy sv. Anežky České v Českém Krumlově:

Druhé krumlovské vinobraní je současně letošní první pozvánkou na již sedmý ročník Festivalu vína Český Krumlov, který bude zahájen v pátek 26. října a který v průběhu pěti týdnů až do 30. listopadu přinese obyvatelům a návštěvníkům města to nejlepší z vinařských a gastronomických zážitků. Více informací k letošnímu ročníku Festivalu vína Český Krumlov naleznete na www.festivalvinack.cz.

 

Zdroj: Metropol

foto archiv

foto archiv

Tématické zařazení:

 » Zajímavosti  

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

36%

 

Ne

40.6%

 

Zlepšuje se to

23.4%