Vítěz soutěže Vesnice roku 2018 má Octavii Combi G-TEC - Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Vítěz soutěže Vesnice roku 2018 má Octavii Combi G-TEC

foto archiv

Mladá Boleslav | ŠKODA AUTO se premiérově zapojila do partnerství s tradiční soutěží Vesnice roku, kterou vyhlašují ministerstva místního rozvoje a zemědělství spolu se Svazem měst a obcí ČR a Spolkem pro obnovu venkova ČR. Vítězné obci, kterou se letos stalo Dolní Němčí ve Zlínském kraji, věnuje ŠKODA dvouletou bezplatnou zápůjčku osobního automobilu ŠKODA OCTAVIA COMBI G-TEC, který bude sloužit potřebám místního obecního úřadu.

 

Na druhém místě se umístil Šumvald z kraje Olomouckého a na třetím Nový Kostel z Karlovarského regionu. Výběrová komise vybírala z 13 finalistů, kteří vzešli z jednotlivých krajských kol. U soutěžících obcí porotci hodnotili například společenský život, aktivity občanů, podnikání, ale i občanskou vybavenost, úspory energií či péči o veřejná prostranství a zeleň. Letošního 24. ročníku se zúčastnilo 228 obcí, což bylo o 15 více než v loňském roce. Výhra byla zástupcům vítězné obce předána u příležitosti oslav zisku ocenění z rukou Miroslava Bláhy, vedoucího prodeje ŠKODA AUTO Česká republika. „Zásluhou nejrozsáhlejší prodejní a servisní sítě jsme schopni nabídnout našim zákazníkům rychlé a kvalitní služby přímo v místě jejich bydliště. Tento benefit oceňuje zejména retailová klientela, která žije často mimo velké městské aglomerace. Jako domácí výrobce automobilů se na venkově těšíme vysoké popularitě a loajalitě, proto nám partnerství s touto soutěží dává smysl. Vazby značky ŠKODA na český venkov jsou velmi pevné,“ vysvětlil zapojení ŠKODA AUTO Česká republika do projektu vedoucí prodeje tuzemského zastoupení značky Miroslav Bláha.

Technologie CNG představuje dlouhodobě ekonomicky nejvýhodnější alternativu garantovanou fixací spotřební daně na minimální výši. Kilogram stlačeného zemního plynu (CNG) se v současnosti prodává zhruba za 25 Kč, což by přibližně odpovídalo částce 18 Kč za litr benzinu. Při provozních nákladech méně než 1 Kč/km lze tak u vozů z rodiny G-TEC (CITIGO G-TEC a OCTAVIA G-TEC) s pohonem na CNG dosáhnout úspory až 60 % v porovnání se standardními pohonnými hmotami.

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Zajímavosti  

 

Anketa

Jste spokojeni se stavem českých dálnic a rychlostních silnic v ČR?

Ano

36.3%

 

Ne

38.2%

 

Zlepšuje se to

25.6%