Muž roku bude korunován v Náchodě - Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Muž roku bude korunován v Náchodě

foto archiv

Náchod | Každý rok v tuto dobu se ve východočeském Náchodě koná finále soutěže mužské krásy Muž roku. Letos je to už po devatenácté. Za vším stojí David Novotný, prezident soutěže, který organizuje i Nej sestřičku roku a věnuje se také charitativní činnosti a za nímž je opravdu velký kus práce. Přiblížil nejenom tyto, ale i ty další, na kterých se svými kolegy pracuje.

 

Máme tu další ročník Muže roku. Bude letos v něčem jiný? 

Já myslím, že každý ročník je jiný, ale letos je sloučeno představení s otázkou od patrona. A letošní ročník bude více nabitý hudebními hosty s písničkami.

 

Když si vzpomenete na první a druhý, co se vám okamžitě vybaví?

Tak když jsem začínal, bylo to velmi náročné. První ročník, to mi bylo osmnáct, jsem chodil po ulici a oslovoval hezké kluky, ty na mě koukali jako na úchyla. Ale postupem času se z toho stala prestižní a uznávaná soutěž. Bylo to pro mě velmi náročné.

 

Kolik kluků vlastně těmi ročníky prošlo… a máte k tomu nějakou kuriozitu?

Určitě to jsou tisíce kluků, co se přihlásili, a jsem rád, že se vždy vyberou ti nejlepší v daném roce. Je zajímavé, že každý rok se přihlásí hodně adeptů s určitým jménem, letos je to Jan a Roman. Také jeden rok bylo hodně barmanů, další rok zase hodně podnikatelů, pak hodně studentů či fitness trenérů…

 

Někteří finalisté či vítězové se dokonce uchytili ve světě modelingu, někteří získali prestižní ocenění…

Čeští kluci mají úspěch ve světě. Tomáš Martinka byl první na Mister Global, Martin Gardavský byl druhý na Mister International a do první pětky se probojovali Jakub Kraus, Lukáš Lesák, Josef Kůrka, Miroslav Dubovický. Nebo i přivezli za nejlepší postavu ocenění či talent. Tonda Beránek je již několikátým rokem v Asii a daří se mu tam velmi dobře.

 

Podle čeho se vybírá z přihlášených adeptů finálová dvanáctka?

Aby měli české občanství, dále jak jsou vtipní, pohotoví, zda by je práce v modelingu bavila a naplňovala. A nesmí natáčet žádné erotické filmy, videa a ani fotky…

 

Rozhodují vždy jen svaly a sexy vzhled?

Určitě ne. V letošním roce je Pavel Dytrt, který nemá svaly a probojoval se do finále. Hodnotí se i charisma, vtip, zájem o akci jako takovou. Zda bude přínosem i pro modeling, ale i reklamu, proto tam je i zástupce agentury Cast Me, aby hodnotil tato kritéria.

 

Loni byli mezi účastníky syn Standy Hložka Matyáš, který i nakonec vyhrál, syn Luďka Soboty, který se do finále nedostal, letos je to i zmíněný herec Pavel Dytrt, syn Pavla Trávníčka. Má to vždy smysl pro PR a oživení toho ročníku?

Je to do určité míry promo dané soutěže, o tom žádná. Ale na druhou stranu to může vypadat, že mají protekci daní adepti a záleží, jak to přijmou i ostatní kluci, což vždy bylo v pohodě. Rozhodně jinak kluci nemají žádnou úlevu a spíše to mají těžší v tom, že je sleduje veřejnost i média.

 

Dělal jste také Česko-Slovenský večer, proč v tom nepokračujete…?

Bylo to velmi náročné, dělal jsem pět let slovenského Muže roku. Ale není všem dnům konec, třeba bych to rád do budoucna opět dělal, ale pracuji na konceptu dané akce, aby to bylo zajímavé.

 

Někteří vám “vytýkají”, že finále děláte v Náchodě a ne v Praze… Je to kvůli patriotismu? Nezvažujete přesun do hlavního města?

Určitě ne. Bydlím v Náchodě a zatím to tam hodlám dělat i nadále. A přece těch akcí v Praze je dost, a všichni jednou za rok si udělají výlet do Náchoda, kde máme i krásný zámek a také tam i zapaří mimo Prahu. Muž roku bude skvělý, kluci jsou dobře připraveni a vyhrají ti nejlepší!

 

Kromě zábavné části máte druhý den tu charitativní. Vybíráte vždy poměrně hodně slušnou částku. Kolik jste už díky tomu na různé potřebné stacionáře a zařízení vybrali?

Díky akcím, které pořádám, se povedlo vybrat přes 6 miliónů korun a věnovat je na charitativní činnost pro stacionáře, dětské domovy, ústavy… Následující den je koncert pro dětské domovy, ústavy, stacionáře, letos vystoupí Peter Pecha, Hanka Křížková, Pepa Vágner, Kamila Hubsch, Sámer Issa, Michaela Dolinová, Dáša Zázvůrková a další osobnosti.

 

Hezká skladba umělců… Jak složité je sehnat partnery, sponzory na každý ročník?

Je to 80 procent práce. Ono sehnat partnery je nejtěžší, takže jsem taková "žebračka", ale jsem rád, že se mi povedlo vždy partnery najít na danou akci, aby proběhla důstojně.

 

Co děláte jako první, když daný ročník skončí?

Domluvím termín, vlastně už je domluvený na příští rok, 23. srpna 2019. Bude to jubilejní 20. ročník Muže roku. A poté začnu přemýšlet nad konceptem, co zlepšit, co udělat jinak, jaké hosty vybrat.

 

Kromě toho děláte i Nej sestŕičku roku. Na čem je koncept postavený? 

Letos je to po desáté. Je to poděkování zdravotním sestřičkám za jejich náročnou a obětavou práci. Myslím, že je to moc fajn akce. Soutěží nejen zdravotní sestřičky, ale i bratři. A letos je to 15. září také v Náchodě. Moderují to Daniela Šinkorová a Mirek Šimůnek. Vždyť zdravotní sestřička je důležitým článkem mezi lékařem a pacientem.

 

A co ještě dalšího nového chystáte? 

Chystám jako každý rok adventní koncerty s Hankou Křížkovou, Ivankou Jirešovou, Míšou Gemrotovou, Míšou Noskovou, Marcelou Březinovou a dalšími osobnostmi. A také máme akci Trapas nepřežiju, což je pořad o etiketě a slušném chování pro druhý stupeň základních škol. Hraje v něm Míša Dolinová, Láďa Ondřej a zpívá tam Nelly Řehořová či Anička Slováčková.

 

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Zajímavosti