Dubeč získá novou hasičskou zbrojnici - Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Dubeč získá novou hasičskou zbrojnici

foto archiv

Praha | Nová hasičská zbrojnice vyroste na základech původního a již nevyhovujícího objektu v pražské Dubči. Praha poskytne městské části na její výstavbu investiční dotaci ve výši přesahující 33 milionů korun.

 

„V minulých letech jsem se vždy zasazoval o doplňování a modernizaci požární techniky hasičských sborů na území hlavního města. A také o pořízení aktivních prvků pro zajištění bezpečnosti hasičů. Postupně také společně s městskými částmi řešíme rekonstrukce hasičských zbrojnic a v naléhavých případech jako je Dubeč, kde původní zázemí jednoznačně dosluhuje, je třeba přistoupit k demolici objektu a postavit novou zbrojnici,“ uvedl Libor Hadrava, radní hl. m. Prahy pro oblast bezpečnosti a prevence kriminality.

V rámci „Koncepce výstavby a rekonstrukcí hasičských zbrojnic a dovybavení jednotek SDH požární technikou ve střednědobém výhledu na období 2019 – 2021“, kterou projednala Rada hl. m. Prahy, jsou navrženy z rozpočtu města konkrétní částky a jejich užití pro potřeby dobrovolných hasičů. Jedná se např. o rekonstrukci zbrojnic v Cholupicích, Dolních Měcholupech, Benicích, Kolodějích a v dalších městských částech – celkem představují dotace od města v příštích třech letech na tyto účely 86,673 mil. Kč.

 

 

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Zajímavosti  

 

Anketa

Souhlasíte se zavedením elektronických pokladen?

ano

59.2%

 

ne

40.8%

 

 

Anketa

Jste pro, aby se znovu proplácely i první tři dny nemocenské?

ano

68.8%

 

ne

31.2%