I člověk s handicapem může být inspirací - Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

I člověk s handicapem může být inspirací

foto archiv

Ústí nad Labem | Často jsou osoby s postižením zraku vnímány jako lidé na okraji společnosti, kteří bez pomoci v běžném životě neobstojí. Z tohoto důvodu obecně prospěšná organizace TyfloCentrum Ústí nad Labem spustila na začátku roku 2018 projekt Osobní medailonky.

 

Každý měsíc na webu a facebooku zveřejňuje příběh jednoho ze slabozrakých a nevidomých klientů a snaží se ukázat jejich svět jako svět zajímavých a statečných lidí, jejichž osudy a životní příběhy mohou být pro druhé příkladem a inspirací.

Přečtěte si na webu http://www.tyflocentrumusti.cz/index.php?strana=8#38 příběh slabozraké masérky Kamily Pavlíkové, který měl doposud mezi medailonky největší úspěch. „Kamila totiž funguje v běžném životě naprosto suverénně a žádný handicap si nepřipouští. Je to velmi milá a energická osoba, kterou mají rádi nejen kolegové, ale i klienti, jež se za ní pravidelně do masérny vracejí,“ říká Petra Honzátková z TyfloCentra Ústí nad Labem, o.p.s. Více na www.tyflocentrumusti.cz a www.masazeusti.cz.eu.

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Zajímavosti  

 

Anketa

Souhlasíte se zavedením elektronických pokladen?

ano

58.2%

 

ne

41.8%

 

 

Anketa

Jste pro, aby se znovu proplácely i první tři dny nemocenské?

ano

68.3%

 

ne

31.7%