Unikátní mince putuje do teplického muzea - Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Unikátní mince putuje do teplického muzea

foto top

Teplice | Stříbrný denár Soběslava Slavníkovce starý více než tisíc let vypátrali kriminalisté na sociálních sítích a dnes ho předali prostřednictvím hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka teplickému muzeu.

 

Vzácnou minci s výhružnými motivy našel na zahradě své matky v Krupce muž, který se jí po pěti letech vlastnictví snažil prodat s pomocí internetu.
„Obdobné nálezy musí být podle zákona vždy odevzdány. Cena této unikátní mince je podle znalce 50 tisíc korun, nálezce ji zpeněžil za devět tisíc korun,“ upřesnil mluvčí teplických policistů Daniel Vítek. Práce policistů při vypátrání této mince byla podle slov Oldřicha Bubeníčka ukázková.
„Mince byla objevena na jednom z aukčních serverů, poté následovalo náročně šetření včetně pohybu nálezu na sociálních sítích. Minci jsme zajistili v Praze,“ doplnil náměstek ústeckého krajského policejního ředitele Zbyněk Dvořák. 
Ředitel teplického muzea Radek Spála uvedl, že jde o raritní nález, který budou moci návštěvníci obdivovat po odborné analýze zřejmě již letos v létě. Text a foto: top

 

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Zajímavosti  

 

Anketa

Souhlasíte se zavedením elektronických pokladen?

ano

58.5%

 

ne

41.5%

 

 

Anketa

Jste pro, aby se znovu proplácely i první tři dny nemocenské?

ano

68.5%

 

ne

31.5%