Jablonec posílá více peněz do sociální oblasti - Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Jablonec posílá více peněz do sociální oblasti

foto archiv

Jablonec n/N | Jablonečtí zastupitelé na svém dubnovém zasedání rozhodovali o rozdělení finančních příspěvků na rok 2018 z dotačních programů městského rozpočtu.

 

Oproti loňskému roku zvýšili příspěvek do oblastí sociálních služeb, a to o téměř 2,6 milionu korun. 

„Tři individuální dotace z městského rozpočtu Jablonce na tři druhy registrovaných sociálních služeb získala Diakonie ČCE, a to v souhrnné výši 600 tis. korun,“ říká náměstek primátora pro sociální věci Miloš Zahradník.

Rozhodnutím zastupitelů tak 100 tis. korun poputuje Nízkoprahovému zařízení pro děti a mládež Kruháč v ulici 5. května, 200 tis. Nízkoprahovému zařízení pro děti a mládež Padák Mšeno a 300 tis. Sociálně aktivizačním službám pro rodiny s dětmi na území ORP Jablonec.

Necelých 7 milionů korun z městského rozpočtu na spolufinancování sociálních služeb dle zákona č. 108 míří mezi 17 poskytovatelů sociálních služeb. To je téměř o 2,6 milionu korun více než v loňském roce.  Ve schváleném rozpočtu města na rok 2018 je alokováno 6 962 000 Kč pro registrované sociální služby na území Libereckého kraje poskytované občanům Jablonce.

„Do letošního dotačního programu se přihlásilo celkem 17 organizací, které podaly žádost o dotace na 31 druhů sociálních služeb v celkovém objemu 6 888 763 Kč,“ doplňuje náměstek Zahradník.

Na základě návrhu Komise humanitní a sociální péče zastupitelé uspokojili všechny žadatele, a to v celkové výši 6 886 000 Kč. Loni z městského rozpočtu rozdělili mezi 17 organizací na 32 služeb 4,4 milionu korun. 

Celoroční činnost organizací výchovných, vzdělávacích, kulturních a sportovních podpořili zastupitelé částkou 3,9 mil. korun z městského rozpočtu.

 

 

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Zajímavosti  

 

Anketa

Souhlasíte se zavedením elektronických pokladen?

ano

58.5%

 

ne

41.5%

 

 

Anketa

Jste pro, aby se znovu proplácely i první tři dny nemocenské?

ano

68.5%

 

ne

31.5%