Proměny v okolí magistrály o krok blíže realizaci - Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Proměny v okolí magistrály o krok blíže realizaci

Foto archiv

Praha | Postupná proměna prostoru Severojižní magistrály získala jasnější obrysy. Rada hl. m. Prahy schválila harmonogram určující místa, kterým je třeba se v nejbližší době věnovat. Některé změny, jako například zlepšení podmínek pro chodce nebo cyklisty, se začnou prověřovat už tento rok. Harmonogram vypracoval Institut plánování a rozvoje hl. m. Prahy (IPR Praha) na pokyn pražské rady.

 

Harmonogram se týká tříkilometrového úseku Severojižní magistrály mezi Hlávkovým a Nuselským mostem. Dopravní tepna zde protíná hustě obydlené čtvrti centra města a míjí mnoho významných institucí: Národní muzeum, Státní operu či Muzeum hlavního města Prahy. Jedním z cílů změn je tyto instituce lépe propojit a zpřístupnit a zlepšit podmínky pro 100 000 chodců, kteří denně magistrálu přecházejí.

„Nejvíce viditelné úpravy mohou Pražané čekat v okolí náměstí I. P. Pavlova a mezi budovami Národního muzea,” řekla náměstkyně primátorky hl. m. Prahy Petra Kolínská. 

„Upravíme nastavení světelné signalizace tak, aby se zlepšila plynulost automobilové dopravy i komfort pro chodce, kteří magistrálu denně přecházejí,” dodal Petr Dolínek, náměstek primátorky.

 

Mezi hlavní témata, která je dle harmonogramu vhodné prioritně řešit, patří:

 

•          nový městský mobiliář (lavičky, odpadkové koše a stojany na kola)

•           nové přechody a nové chodníky

•           orientační systém pro lepší pohyb a orientaci chodců

•           zlepšení pobytové kvality prostranství v okolí I. P. Pavlova

 

„Na své si přijdou i cyklisté, kteří se do budoucna mohou těšit na lepší značení a bezpečnější přejezdy,“ řekl Ondřej Boháč, ředitel IPR Praha, a dodal: „Lepší podmínky pro cyklisty mohou být jedním z řešení pro zklidnění magistrály.“

Harmonogram je členěn na jednotlivé úseky, témata, cíle a příklady navržených opatření. Cílem harmonogramu je vybrat prioritní témata, kterým se bude město v nejbližší době věnovat. Vizi proměny Severojižní magistrály loni představila dánská kancelář Gehl Architects. Více na: www.iprpraha.cz/magistrala

 

 

 

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Zajímavosti  

 

Anketa

Souhlasíte se zavedením elektronických pokladen?

ano

58.8%

 

ne

41.2%

 

 

Anketa

Jste pro, aby se znovu proplácely i první tři dny nemocenské?

ano

68.8%

 

ne

31.2%