Tři kraje z Česka a Dolní Rakousko pokračují ve spolupráci - Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Tři kraje z Česka a Dolní Rakousko pokračují ve spolupráci

Foto archiv

Jihlava | Kraj Vysočina společně s Jihomoravským a Jihočeským krajem a spolkovou zemí Dolní Rakousko podepsal v dolnorakouském St. Pöltenu společný Pracovní program pro roky 2018-2021.

 

Ten vychází ze vzájemných dohod o spolupráci z roku 2002 a stanoví další formu spolupráce všech zapojených regionů, společné zájmové oblasti a témata i náplň činnosti jednotlivých odborných pracovních skupin. Na programu setkání byl také podpis Dohody o přeshraniční spolupráci v oblasti zdravotnické záchranné služby na území všech čtyř regionů.

„Klíčovou záležitostí na české straně hranice je podpora výuky německého jazyka na základních a středních školách. V této souvislosti oceňujeme jazykovou ofenzívu Dolního Rakouska, která umožňuje dětem učit se v rámci nepovinných předmětů jazyk svých sousedů, tedy česky a slovensky. Do budoucna bychom chtěli a budeme podporovat rozšíření čtyřstranného partnerství o město Vídeň a spolkovou zemi Horní Rakousko,“ řekl při podpisu první náměstek hejtmana Kraje Vysočina Pavel Franěk. Kraj Vysočina chce nadále s Dolním Rakouskem pokračovat ve společných projektech v oblasti dopravní infrastruktury, kultury, regionálního rozvoje, vzdělávání, cestovního ruchu nebo životního prostředí, to vše s možným využitím evropských fondů. Zdroj: Kraj Vysočina

 

 

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Zajímavosti  

 

Anketa

Souhlasíte se zavedením elektronických pokladen?

ano

58.3%

 

ne

41.7%

 

 

Anketa

Jste pro, aby se znovu proplácely i první tři dny nemocenské?

ano

68.3%

 

ne

31.7%