Bezalkoholových zón v Jablonci je více - Zajímavosti - Český Metropol

Zajímavosti

Bezalkoholových zón v Jablonci je více

Foto archiv

Jablonec nad Nisou | Jablonečtí zastupitelé schválili rozšíření veřejných prostranství, na nichž se nesmí konzumovat alkoholické nápoje.

 

Zastupitelé projednávali dopis podepsaný 120 občany města, kteří si stěžovali na sníženou životní úroveň a pocit bezpečí v lokalitě Sadová – Nová Pasířská a U Balvanu kvůli skupinám podnapilých lidí, kteří jim i jejich dětem znepříjemňují život. Na základě této a dalších stížností schválili zastupitelé rozšíření přílohy k obecně závazné vyhlášce o zákazu konzumace alkoholických nápojů na veřejném prostranství o další tři oblasti.

 Jde o prostor ohraničený ulicemi Nová Pasířská, Vodní, Havlíčkova, Nádražní, Sadová, Pražská a U Balvanu, prostor ohraničený ulicemi Na Vršku a Liberecká a prostor ohraničený ulicemi Liberecká, Budovatelů a Lípová.

Ve všech těchto oblastech si místní stěžují na shlukování různých skupin obyvatel, které popíjejí alkohol, což doprovázejí hlasitým a vulgárním projevem a přilehlou zeleň využívají jako toalety. „Na základě stížností obyvatel jsme prověřili možnosti řešení situace a zvolili rozšíření tzv. bezalkoholových zón ve vyhlášce. Městská policie se důsledně zaměří na vymáhání dodržování vyhlášky v těchto i dalších lokalitách. Bohužel jinak, než represí tyto lidi pravděpodobně nevychováme,“ konstatuje primátor Petr Beitl.

Příloha č. 1 vyhlášky tak nově místo 25 obsahuje 28 oblastí.

 

 

Zdroj: Metropol

Tématické zařazení:

 » Zajímavosti  

 

Anketa

Souhlasíte se zavedením elektronických pokladen?

ano

58.3%

 

ne

41.7%

 

 

Anketa

Jste pro, aby se znovu proplácely i první tři dny nemocenské?

ano

68.2%

 

ne

31.8%