Poslední sbohem přišlo dát Karlu Gottovi přes 42 000 lidí! - Aktuality - Český Metropol

Aktuality

Poslední sbohem přišlo dát Karlu Gottovi přes 42 000 lidí!

PRAHA I Přes 42 000 lidí se od rána přišlo poklonit na pražský Žofín k rakvi s pozůstatky Karla Gotta, který zemřel po dlouhé nemoci ve své vile na Bertramce 1. října před půlnocí. Na stovky fanoušků se bohužel nedostalo. Fronta byla dlouhá více než kilometr.

 

Frontu policisté oddělili přenosným hrazením. Za ním stáli převážně přespolní, kteří do Prahy z vážného důvodu nemohli přijet dřív. Mezi čekajícími byly i rodiny s dětmi.

 

"Nechceme, aby lidé čekali hodiny ve frontě zbytečně," řekla policejní mluvčí Eva Kropáčová s tím, že se uvidí, jakým tempem bude fronta postupovat. Zatím nevypadá, že by měli lidé, kteří stojí na Janáčkově nábřeží za ohrazením, šanci se ještě do Velkého sálu žofínského paláce podívat. Kropáčová zároveň ale nevyloučila to, že ještě některé zájemce nakonec vpustí.

 

"Prosíme zájemce, aby již nepřicházeli a využili pietní místo v Kinského zahradě, kde je stále prostor pro důstojné uctění památky zesnulého umělce," uvedl mluvčí pražského magistrátu Vít Hofman. Pietní místo v Praze 5, kde Gott léta žil a je jejím čestným občanem bude lidem přístupné do nedělní půlnoci. Po skončení rozloučení v žofínském paláci tam budou převezeny také všechny květiny z Velkého sálu.

 

"Zvolili jsme tuto cestu, aby se dostalo na všechny, kteří se do fronty zařadili," uvedl dále Hrubý. Policie už dříve doporučovala, aby lidé přišli do 20:00. Zatímco v poledne přicházelo na Slovanský ostrov méně lidí než ráno, odpoledne se fronta stále prodlužovala.

 

Velkým sálem na Žofíně večer proudí lidé stejným tempem jako dopoledne. Neustále je v něm kolem 50 fanoušků všech generací. Stoly uprostřed místnosti se probíhají pod květinovými dary, které lidé dále přinášejí.

 

Karel Gott zemřel 1. října před půlnocí ve věku 80 let. Léčil se s akutní leukemií. Zádušní mše pro zvané hosty se uskuteční v sobotu v 11 hodin v chrámu sv. Víta na Pražském hradě. Zazpívají Lucie Bílá, Eva Urbanová a Štefan Margita. Smuteční řeč má pronést herečka Jiřina Bohdalová.

 

Kde budou následně uloženy ostatky nejslavnějšího českého zpěváka všech dob, je otázkou. V úvahu nejspíš připadá pražský Slavín, tedy vyšehradský hřbitov, kde je pohřbena celá řada velikánů. 

Zdroj: Metropol / ČTK foto: archiv

Karel Gott zemřel 1. října

Parte Karla Gotta, které jeho žena nechala zveřejnit

Poslední fotka Karla Gotta, dva týdny před jeho skonem

Píseň Srdce nehasnou, kterou Gott nazpíval s dcerou Charlotte, trhá rekordy ve sledovanosti a poslechovosti

Tématické zařazení:

 » Aktuality