Poslední rozloučení s KARLEM GOTTEM na Žofíně i v chrámu sv. Víta - Aktuality - Český Metropol

Aktuality

Poslední rozloučení s KARLEM GOTTEM na Žofíně i v chrámu sv. Víta

PRAHA I Dva dny po odchodu zpěváka Karla Gotta je jasné, jak bude vypadat poslední rozloučení s ním! Uskuteční se příští pátek a sobotu. Stěžejními místy bude palác Žofín, kde Karel Gott často vystupoval a chrám sv. Víta. Tam bude však omezení pro veřejnost!

 

V pátek 11. října se bude veřejnost moci naposledy rozloučit s Karlem Gottem na pražském Žofíně, kde Karel Gott desítky let vystupoval. Naposledy před několika měsíci. Zde bude nejspíš vystavena rakev s pozůstatky slavného zpěváka. To bude ale taky jediná možnost, kde bude veřejnost dát Mistrovi poslední sbohem.

 

Lze předpokládat, že se zpěvákovi naposledy poklonit přijdou desítky tisíc fanoušků nejen z Česka, Slovenska, ale i Německa, Rakouska a dalších míst Evropy.

 

Jak uvedla zpěvákova manželka Ivana Gottová, zádušní mše se uskuteční v sobotu 12. října v katedrále sv. Víta na Pražském hradě. Ta bude však pouze pro zvané. Tedy pro nejbližší rodinu, přátele a kolegy. Jen těch bude několik stovek. 

 

Ivana Gottová vydala toto prohlášení:

 

"Touto cestou bych chtěla poděkovat všem, kteří nám vyjádřili svou soustrast s odchodem mého manžela, Karla Gotta. Zároveň děkuji panu premiérovi a vládě za iniciativu spojenou s uspořádáním státního pohřbu. Po důkladné úvaze jsem se rozhodla pro pohřeb se státními poctami. Veřejnost bude moci přijít uctít památku mého muže v pátek 11. 10. od 8:00 – 22:00 hodin do Paláce Žofín na Slovanském ostrově. V souladu s vůlí mého manžela a po předchozím jednání s Arcibiskupstvím pražským se bude konat zádušní mše a bude ji sloužit Dominik kardinál Duka, arcibiskup pražský. Tato se uskuteční pro pozvané hosty v sobotu 12. 10. od 11:00 hodin v Katedrále sv. Víta, Václava a Vojtěcha na Pražském hradě. Vážím si podpory, které se nám v těchto dnech dostává, Ivana Gottová."

 

Ostatky zpěváka budou nejspíš pak převezeny do krematoria. Zda bude urna s ostatky uložena v rodinném hrobě na Rokycansku, kde jsou pochovány jeho rodiče i bývalý řidič Oldřich Havránek nebo třeba na pražském Vyšehradě, není zatím jasné. 

 

Praha mimojiné řeší i to, jakou část po Mistrovi pojmenovat. Ve hře je ulice, most, ale i další lokality. O tom musí rozhodnout radní a zastupitelé.

Zdroj: Metropol / foto: archiv

Poslední zveřejněná fotka Mistra u počítače se vzkazy od fanoušků

V létě se setkal na zahradě své vily se svými dvěma dcerami, s nimiž se tak oficiálně rozloučil

Stihl ještě dokončit svou autobiografii

Karel Gott odešel ve věku 80 let

Písničku Srdce nehasnou natočil i s klipem se svou dcerou Charlotte na jaře

Tématické zařazení:

 » Aktuality