ČSA: Páté nejméně přesné aerolinky na světě! - Aktuality - Český Metropol

Aktuality

ČSA: Páté nejméně přesné aerolinky na světě!

Praha I ČSA se netěší zrovna dobré pověsti. Jsou páté nejméně přesné aerolinky na světě. Poprvé v historii klesla přesnost Českých aerolinií pod padesát procent. Jde o nejhorší výsledek ČSA v historii. Vyplývá to z nového žebříčku, který sestavila společnost OAG.

 

Podle tohoto hodnocení doletělo za červen jen 49,2 % letů ČSA včas, případně se zpožděním do 15 minut. V žebříčku 150 nejhorší společností je tak OAG zařadilo na celkem 145. místo. Horší v červnu byly pouze bulharské Via Air,, americké Silver Airways, SATA z Azorských ostrovů a kanadská společnost Air Inuit.

 

Nejpřesnějším dopravcem byla podle nového žebříčku Garuda Indonesia s přesností 96,1 % před Latam a AirDo.

Smartwings, které ČSA vlastní, dosáhly v červnu rovněž výrazně nižší přesnosti než v jiných měsících: 58 %. Obě společnosti doplácí především na nedostatek letadel způsobený uzemněním letadel Boeing 737 MAX 8.

 

Firma si musí půjčovat jiné stroje a nemá dostatečné zálohy, v případě technických problémů tak musí cestující často čekat i desítky hodin než přiletí jiné letadlo.

 

Zatím nejhoršího výsledku přesnosti dosáhly ČSA loni v červenci, kdy přesnost spadla na 50,7 %. Do statistik zpoždění je zahrnut každý let, který přiletěl nejméně o patnáct minut později oproti letovému řádu. Statistiky neřeší důvody zpoždění, které jsou někdy zcela mimo možnost ovlivnění dopravcem.

tag

Zdroj: Metropol / foto: archiv

Tématické zařazení:

 » Aktuality  

Diskuse k článku

 

Vložit nový příspěvek   Sbalit příspěvky

 

Zatím nebyl uložen žádný příspěvek, buďte první.

 

 

Vložit nový příspěvek

Jméno:

Pohlaví:

Muž, Žena

E-mail:


(Vyplňte pouze tehdy, jestliže chcete být informování o odpovědích na váš příspěvek)

Předmět:

Příspěvek:

 

Kontrola:

Do spodního pole opište z obrázku 5 znaků:

Kód pro ověření