Dálnice D3 má další dokončený úsek na jihu Čech! - Aktuality - Český Metropol

Aktuality

Dálnice D3 má další dokončený úsek na jihu Čech!

Bošilec I Další část budované a tolik potřebné dálnice D3 je dokončen. Ředitelství silnic a dálnic dnes zprovozní 8,1 kilometru dlouhý úsek Bošilec - Ševětín na Českobudějovicku. Stál zhruba 1,5 miliardy korun. Zatím poslední jihočeský úsek D3 Veselí nad Lužnicí - Bošilec dlouhý 5,1 kilometru otevřelo ŘSD v říjnu 2017.

 

Nově zprovozněný úsek bude v předčasném, tedy zkušebním provozu, ale řidiči tak část okolo Ševětína nebudou muset objíždět po vedlejší silnici. Úsek tak ulehčí dopravu řidičům ve směru od Tábora na České Budějovice. 

 

Na jaře začalo ŘSD stavět obchvat Českých Budějovic, který bude součástí D3 a hotov má být v září 2022. Tvoří ho část Hodějovice -Třebonín dlouhá 12,5 kilometru, kde jsou náklady sedm miliard korun, začal se rovněž stavět 7,2 kilometru dlouhý úsek Úsilné - Staré Hodějovice za skoro 5,5 miliardy korun. Ten bude směřovat na hranice s Rakouskem.

 

"Až k hranicím by D3 měla být hotová na přelomu let 2024 a 2025," řekl generální ředitel ŘSD Pavol Kováčik s tím, že stát nyní staví 30 kilometrů dálnice D3.

 

D3 má spojit Prahu s Českými Budějovicemi a rakouskými hranicemi, kde se napojí na rakouskou rychlostní silnici S10. Dálnice D3 by měla měřit 170 kilometrů, v provozu je ode dneška zhruba 60 kilometrů.

 

Zdroj: Metropol / foto: archiv

Tématické zařazení:

 » Aktuality