Skupina Lake Malawi ve finále Eurovize! - Aktuality - Český Metropol

Aktuality

Skupina Lake Malawi ve finále Eurovize!

Tel Aviv I Tomu se říká úspěch! Česká skupina Lake Malawi se v úterý v izraelském Tel Avivu dostala do finále mezinárodní pěvecké soutěže Eurovize. Kluci si připravili píseň Friend of a Friend, která porotu i diváky zaujala. Přímý přenos z Tel Avivu komentoval v češtině moderátor Libor Bouček.

 

Skupina Lake Malawi vystoupí i na finále, které tuto sobotu 18. května od 21:00 bude živě přenášet ČT1. Do finále kromě ČR postoupilo také Řecko, Bělorusko, Srbsko, Kypr, Estonsko, Austrálie, San Marino, Slovinsko a Island.

 

"Celý tým makal na tom, aby nejen Lake Malawi byli připraveni vystoupit a reprezentovat nás na největší možné scéně, ale aby jejich prezentace písně vypadala skvěle a neotřele. Spolu s Lukášem Veverkou vznikl kompletní grafický podklad a díky naší video-editorce Karolíně Lukáškové zase pořadatelé mohli snáze pochopit, co budeme dělat se svítícími rámy,” řekl vedoucí české delegace Jan Bors.

 

Do finále v minulosti postoupili také Mikolas Josef nebo Gabriela Gunčíková, nikdo z nich ale nevyhrál. Gabriela Gunčíková se proslavila především v zahraničí, Mikolas Josef se v Česku stal dobrou značkou. Lake Malavi jsou ale první pěvecko-hudební skupinou, která prožívá už teď takový úspěch.

 

Zdroj: Metropol / archiv, Eurovize

Lídr skupiny Albert Černý je z postupu velmi šťastný

Skupina Lake Malavi má šanci uspět v Eurovizi

Tématické zařazení:

 » Aktuality