To se někdo zbláznil? Vznikla petice proti ocenění francouzské legendy Alaina Delona - Aktuality - Český Metropol

Aktuality

To se někdo zbláznil? Vznikla petice proti ocenění francouzské legendy Alaina Delona

Paříž I To už se vážně někdo zbláznil! To si teď říkají jak mnozí Francouzi, tak i milovníci dávného fešáka Alaina Delona. Proti chystanému ocenění slavného herce totiž vznikla petice. Ta doslova vybízí k tomu, aby v Cannes nebyl oceněn, protože je prý rasista, homofob a nepřítel žen!

 

Americká organizace Women and Hollywood protestuje proti tomu, aby 83letý herec dostal na filmovém festivalu v Cannes cenu za celoživotní dílo. Organizace spustila petici proti čestné Zlaté palmě pro Delona, kterou má herec obdržet 19. května. Petici už podepsalo téměř 16 000 lidí.

 

Autoři petice herci vyčítají prohlášení, že homosexuální páry by neměly mít právo vychovávat děti, a jeho přiznání, že se k ženám choval jako „macho“. „Jestli je facka machistická, tak jsem musel být macho. Ale já jsem taky dostával facky, i od žen,“ řekl Delon loni v jednom rozhovoru.

 

„Syn ho dokonce obvinil z domácího násilí. Krom toho vyjadřoval sympatie ke krajně pravicovým hnutím ve Francii a zájem zastavit migraci do své vlasti,“ píše se v textu petice.

 

Na přehlídce v Cannes, která začíná dnes, není podle Women and Hollywood pro rasisty, sexisty a homofoby místo. Přičemž Alain Delon se nikdy takto veřejně nevyjadřoval ani neprojevoval. Některé zdroje dokonce tvrdí, že v mládí prošel postelemi stovek žen, ale i několika mužů. Co je na tom pravdy, ví jen on sám...

 

Zdroj: Metropol / Foto: archiv

V mládí býval Alain Delon veliký fešák

Šíleli po něm ženy i muži!

Dnes je Delon starý a unavený pán...

Tématické zařazení:

 » Aktuality