Zemřel autor slavných hitů Vladimír Poštulka! Osudným se mu stal pád na chalupě - Aktuality - Český Metropol

Aktuality

Zemřel autor slavných hitů Vladimír Poštulka! Osudným se mu stal pád na chalupě

Praha I Autor hitů jako Sladké mámení, S tím bláznem si nic nezačínej nebo Bludička Julie a mnohých dalších Vladimír Poštulka, zemřel! Bylo mu 76 let. Začátkem roku upadl na své jihočeské chalupě na sněhu a udeřil se do hlavy. Z komatu, do něhož upadl, se už neprobral.

 

Zraněného textaře a autora hitů, které psal pro Hanu Zagorovou, Helenu Vondráčkovou, Marii Rottrovou či Pavla Bobka, odvezli nejprve do nemocnice v Českých Budějovicích, kde jej okamžitě operovali. Následně byl převezen na pražskou Homolku. Později do Nemocnice Na Františku. Tam ale na 1. máje vydechl naposledy.

 

"Ano, Vladimír už není mezi námi, odešel...," potvrdila médiím jeho žena Eva, která za ním denně chodila na návštěvu a doufala v zázrak. Ten se bohužel už nekonal. 

 

Smutný z události i z odchodu Poštulky je i malíř Kristian Kodet, s nímž byli roky nejenom přáteli, ale skorosousedé z chalupy. "Je mi to moc líto, co se stalo. Roky jsme se stýkali, Vladimír měl chalupu jen pár kilometrů od nás," uvedl Kodet.

 

Také na sociální síti na profilu Vladimíra Poštulky, který spravuje jeho rodina, se objevilo oznámená o skonu básníka, textaře, spisovatele, scénáristy, gurmeta-kritika a milovníka života.

 

Tomu, že odešel, nemohou stále věřit třeba ani zpěvák Jiří Štědroň, herečka Kateřina Macháčková nebo herečka Lucie Zedníčková. Poslední rozloučení s Vladimárem Poštulkou bude nejspíš veřejné a uskuteční se patrně v příštím týdnu. 

Zdroj: Metropol / Foto: archiv

Vladimír Poštulka nebyl jen skvělý textař a básník, ale i gurmet!

Ještě vloni se zúčastnil besedy na českobudějovickém výstavišti

Vladimír Poštulka zemřel ve věku 76 let

Tématické zařazení:

 » Aktuality