SMUTNÁ ZPRÁVA: Zemřel Stanislav Zindulka - Aktuality - Český Metropol

Aktuality

SMUTNÁ ZPRÁVA: Zemřel Stanislav Zindulka

14. března 2019, 15.30 | Praha I Ještě nedávno se loučil s divadlem a chtěl už hrát jen občas a těšil se na více klidu. Toho se už nedočkal. Herec Stanislav Zindulka dnes zemřel. Bylo mu 86 let. Několik týdnů jej prý trápila chřipka a ležel.

 

Zprávu o jeho skonu potvrdil ředitel Činoherního klubu Vladimír Procházka bez bližších podrobností. Podle všeho za tím ale byly následky chřipky.

 

Stanislav Zindulka měl v lednu v Divadle Bez zábradlí, kde zářil v komedii Jistě, pane premiére!, derniéru. Po ní se rozhodl, že v něm už vystupovat nebude a plánoval, že bude dát účinkovat v pražském Činoherním klubu či Divadle v Řeznické, kde hrál se svým synem Jakubem. Po derniéře však legendární herec nastydl a ulehl.

 

Vloni si mimo jiné spolu s Jiřinou Bohdalovou na plzeňském festivalu humoru Komedy fest převzal ocenění za celoživotní přínos českému humoru. Cenu pro něj a jeho kolegyni speciálně vyrobila přední česká designérka a sklářka Gordana Turuk. 

 

„Je mi ctí, že právě pro tyto dvě velké osobnosti mohu vytvořit mimořádnou cenu. Mám z toho velkou radost," uvedla designérka pracující na Slovensku a v ČR. 

 

Pohřeb se Stanislavem Zindulkou se uskuteční nejspíš během příštího týdne. Minulý čtvrtek zemřela herečka a dabérka Aťka Janoušková, následně pak romská zpěvačka Věra Bílá. 

Zdroj: Metropol / archiv ČT,

Stanislavu Zindulkovi bylo 86 let

Zindulku také s již zesnulým Lubomírem Kostelkou obsadil do svých filmů režisér Tomáš Magnusek

Vloni na Komedy festu převzal Zindulka cenu za celoživotní přínos českému humoru

Tématické zařazení:

 » Aktuality