SMUTNÁ ZPRÁVA: Velká žena v malém těle, herečka Aťka Janoušková navždy odešla! - Aktuality - Český Metropol

Aktuality

SMUTNÁ ZPRÁVA: Velká žena v malém těle, herečka Aťka Janoušková navždy odešla!

Praha I Legendární herečka, dabérka, která propůjčila hlas kreslené pohádkové postavičce Včelce Máje, ale i dalším, Aťka Janoušková, navždy odešla. Zemřela dnes ve svém bytě v Praze 10. Přitom ještě před několika dny točila rozhovor pro televizi a vystupovala v divadle!

 

Aťka Janoušková, vlastním jménem Vlasta, zemřela týden před svými 89. narozeninami. Minulý týden v Divadle U Valšů účinkovala v pořadu "Ebroviny", kde ji dokonce herec Jan Přeučil zvedal do vdzuchu. „Byla plná energie, života, humoru, ostatně jako celý život. Velmi mne to mrzí...," uvedl Jan Přeučil k odchodu své kamarádky a kolegyně.

 

Bezvládné tělo Aťky Janouškové našli její přátelé v jejím bytě po otevření vstupních dveří na Praze 10. Koroner mohl už jen konstatovat smrt. Ta přišla nečekaně, náhle. Nejspíš byla na vině srdeční kolaps, přičemž herečka si na nic nestěžovala. „Mám se fajn, nic mě netrápí. Mám dobré doktory a s ohledem na můj věk si dovolím říct, že jsem celkem fit," konstatovala Aťka Janoušková, která měřila pouhých 120 centimetrů.

 

Ze svého "handicapu" si udělala přednost a s radostí vystupovala na pódiích, ve filmech i v televizi. Dělala si sama ze sebe legraci, že ušetří, protože nakupuje v oddělení dětské konfekce, všude se vejde a moc toho nesní. Za několik dní měla mít s knihkupcem Vratislavem Ebrem další představení. Toho se už bohužel nedočkala. 

 

Vloni křtila unikátní knihu Rerto Republika spisovatelky Renáty Šťastné v knihkupectví Kosmas spolu se Slávkem Bourou, Václavem Žmolíkem a nakladatelem Pavlem Mészárosem. „Měla tolik plánů, energie. Nemohu tomu uvěřit...," dodala dnes Šťastná, kterou zpráva o skonu Aťky velmi zasáhla.

 

 

Zdroj: Metropol / foto: archiv, J. Hauer

Aťka Janoušková si ze sebe uměla udělat legraci

Před týdnem ještě vystupovala v divadle s Janem Přeučilem

Vloni se Aťka Janoušková stala kmotrou knihy Retro republika Renáty Šťastné

Tématické zařazení:

 » Aktuality