Poslední potlesk pro Jiřího Pomeje: Rozloučit se přišly stovky lidí! - Aktuality - Český Metropol

Aktuality

Poslední potlesk pro Jiřího Pomeje: Rozloučit se přišly stovky lidí!

Č. Budějovice I Stovky lidí se dnes přišly rozloučit do českobudějovického krematoria se zesnulým hercem, dabérem a bývalým producentem Jiřím Pomeje. Kromě rodiny, spolužáků a přátel, dorazily i známé osobnosti. Do obřadní síně se všichni lidé nevešli. Někteří tak zůstali stát venku.

 

Jiřího Pomeje rodné České Budějovice se s ním loučily ve velkém. Lidí, kteří do krematoria přišly, bylo přes 200. Mnozí přinesli kytici nebo věnec. Přišli jeho spolužáci ze základky, ze střední, sousedé, kamarádi, ale také lidé ze showbyznysu.

Kromě kamaráda a mecenáše Pavla Páska, to byl režisér Zdeněk Troška s asistentem Markem Kališem, herečka Dana Morávková s manželem Petrem Maláskem, Vendula Pizingerová, Václav Upír Krejčí, Jakub Ludvík, Jakub Smolík nebo Richard Dušák.

Zato první manželka Michela Kuklová se pohřbu nezůčastnila. Omluvila se pro neodkladné pracovní záležitosti.

Nejbližší rodina se se zesnulým rozloučila nejprve soukromě ve speciální místnosti. Proto musely dvě stovky smutečných hostí čekat, než se síň krematoria otevře. Pak asi čtvrt hodiny pokládali květiny ke katafalku. Všichni se do síně nedostali, stáli ve foyer a venku. Nikdo z hostí neměl proslov, zaznělo pět písní a skladeb - od bývalé Pomejeho manželky Ivety Bartošové, od Karla Gotta a kompilace hudby z filmů, na kterých zesnulý spolupracoval. Například z Anďelské tváře nebo Z pekla štěstí...

Následně ti, kteří seděli v síni vstali a s rakví zajíždějící pod katafalk se ozval velký potlesk. Byl posledním pro bonvivána a herce Jiřího Pomeje. Po kremaci budou hercovy ostatky uloženy na jednom z českobudějovických hřbitovů, kde má rodina hrob.

Českobudějovický rodák Jiří Pomeje se tak stane další ze známých osobností, která bude navěky odpočívat v jižních Čechách - podobně jako jeho kamarádi producent Pavel Melounek, herec Petr Hanus, v Č. Krumlově zpěvák Petr Muk či v Táboře herec Jiří Hrzán.

 

Zdroj: Metropol / Metropol, TV Nova

Zdeněk Troška dorazil s asistentem Markem Kališem a "Sluneční paní" z Princezny Jasněnky Venuší Humheyovou

Přijela i Dana Morávková s Petrem Maláskem

Obřadní síň byla zcela zaplněná

Maminka a sesta Jiřího Pomeje

Přijela i stále ještě manželka zesnulého herce

Nechyběl ani Václav Upír Krejčí

Tématické zařazení:

 » Aktuality