Vystřídají ve Varech bohaté Rusy bohatí Arabové? - Aktuality - Český Metropol

Aktuality

Vystřídají ve Varech bohaté Rusy bohatí Arabové?

Karlovy Vary I Slavné české lázeňské město bylo v posledních letech mekou bohaté ruské klientely. Ta se postupně přesouvá jinam. Pokud ne zpět do své rodné země, pak hlavně do Prahy. Drahé byty, které Rusové opustili, jsou teď prázdné a není o ně zrovna velký zájem. Primátorka Karlových Varů Adnrea Pfeffer Ferklová (ANO) teď přišla s nadějí, která ale nedává klidně spát místním.

 

Vedení Karlových Varů doufá, že drahé byty po Rusech si koupí bohatí Arabové. Místní namítají, že se pak z lázeňského města stane muslimský “stát ve státě”…

„Odliv ruských investorů, kteří dříve nakupovali luxusnější byty v centru a lázeňské zóně, pozorujeme už několik let. Většinu neprodejných bytů, které byly v nabídkách realitních kanceláří začátkem roku 2018, v nich najdete i nyní,“ uvedl realitní makléř Marcel Bajgar.

Podobná situace je třeba v Mariánských Lázních, avšak ve Varech je markantnější.

Město ale nemůže nijak ovlivnit, kdo si byt v privátním domě koupí. Může zasáhnout případně až prostřednictvím stavebního úřadu v okamžiku, kdy jsou domy v havarijním stavu a mohou ohrožovat okolí.

Primátorka si myslí, že jedinou ‘nadějí’ jsou právě bohatí arabší návštévníci, kterých v krajském městě přibývá.  

„Rusové si stanovili za byty moc peněz a nikdo jim je za to nechce dát. A nikdo z Karlových Varů na to nemá,“ ujasnila primátorka Karlových Varů Andrea Pfeffer Ferklová.

p.p1 {margin: 0.0px 0.0px 0.0px 0.0px; font: 14.0px 'Times New Roman'; color: #000000; -webkit-text-stroke: #000000} span.s1 {font-kerning: none}

Pokud se stane co, co očekává představitelka města a arabové projeví o nemovitosti větší zájem, nejspíš se tomu přizpůsobí i podoba ulic, kde přibude ještě více napůl či zcela zahalených postav v tmavém tradičním muslimském oblečení. „Vadí mi, že tak krásné město ztratilo svou identitu. Nejprve se zde rozmohla ruská, a teď se rozmáhá arabská kultura. Jsou sice bohatí, ale o to více si dovolují, jsou často dost arogantní, namyšlení a tak se taky chovaji. Mají nás za póvl a sluhy,” podotkl jeden z místních podnikatelů v gastronomii.

Zdroj: Metropol, ČTK /foto: Pixabay

Tématické zařazení:

 » Aktuality